RAPORT

Pogarda

Uratowal życie mamie. Sześcioletni Bartek z medalem „Młodego Bohatera”

Najnowsze

Popularne

Bartka Rapacza z Myślenic odznaczył minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. – Bartek jest bohaterskim młodym człowiekiem. I chciałbym, by wyrósł na takiego bardzo pomagającego innym człowieka – mówił szef MSWiA.

Bartek wezwał ratunek za pomocą syreny alarmowej, która znajduje się w mieszkaniu jego rodziny w dawnym Domu Strażaka OSP Myślenice Dolne. Sześciolatek włączył syrenę, gdy zobaczył, że jego mama zasłabła i straciła przytomność.

Bartka odznaczył minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. – To już kolejny z młodych bohaterów – i bardzo sympatyczny. Bartek jest bardzo odważny. Pomógł, kiedy ta pomoc była potrzebna – powiedział minister.

Błaszczak podkreślił, że gratuluje wychowania syna. – Zawsze tak jest, że dzięki rodzicom takie postawy są wszczepiane wśród młodych ludzi. Bartek jest bohaterskim młodym człowiekiem. I chciałbym, by wyrósł na takiego bardzo pomagającego innym człowieka – mówił szef MSWiA. Chłopiec, który chce zostać strażakiem, oprócz medalu dostał też hulajnogę.

– Taka duma jest z syna. Nawet nie wiedziałam, że może zapamiętać takie informacje – mówiła mama chłopca. Pod koniec czerwca nmama Bartka została sama w domu z trojgiem małych dzieci. Mąż był w pracy. Po godz. 2 w nocy kobieta źle się poczuła. Bezskutecznie próbowała połączyć się z mężem. Kiedy zemdlała, do akcji wkroczył sześciolatek. Włączył przycisk alarmowy, który znajduje się w ich mieszkaniu. Rodzina zajmuje lokal w tym samym budynku, co remiza. Bartek jest 74. dzieckiem odznaczonym przez służby ratownicze Medalem "Młodego Bohatera".

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej