Nietrzeźwa sędzia za kółkiem. Po kolizji świadkowie mieli wyrwać kluczyki ze stacyjki

Szczecińska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie kierowania pojazdem przez nietrzeźwego sędziego (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)

Około godz. 14.00 sędzia Sądu Rejonowego w Szczecinie została złapana na jeździe pod wpływem alkoholu – poinformowało Polskie Radio Szczecin. Tamtejsza prokuratura potwierdziła, że prowadzi śledztwo w takiej sprawie. Notatka dotycząca zdarzenia trafiła też do szczecińskiego sądu okręgowego.

Pijana sędzia spowodowała kolizję. Miała prawie 2,5 promila

Kolizję drogową w Chorzowie spowodowała po pijanemu była prezes Sądu Rejonowego w Siemianowicach Śląskich, obecnie sędzia orzekająca w tamtejszym...

zobacz więcej

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska, sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Według portalu wPolityce.pl chodzi o przewodniczącą XIII Wydziału Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego w Szczecinie. Sędzia – jak podał portal – prowadziła auto mając we krwi 0,8 promila alkoholu i spowodowała dwie kolizje; powstrzymać od dalszej jazdy mieli ją świadkowie, wyrywając kluczyki ze stacyjki.

Pytany o to rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie sędzia Michał Tomala powiedział, że do sądu wpłynęła notatka, że „sędzia ze Szczecina miał prowadzić samochód w stanie nietrzeźwości”. Dodał, że prezes sądu czeka teraz na dokumenty z policji i prokuratury.

– Jeżeli wpłyną, wtedy zostaną podjęte decyzje, które wynikają z ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych – dodał. Zastrzegł, że nie wie, jakie będą to decyzje.

źródło:
Zobacz więcej