Z basenu do szpitala. Przedszkolaki miały objawy zatrucia

Na miejsce incydentu udają się przedstawiciele Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (fot. Shutterstock/Surak Chaipayoun)

Dziesięcioro dzieci przebywających na basenie w jednym z przedszkoli w Bydgoszczy zostało przewiezionych do szpitali z objawami zatrucia – poinformowały straż pożarna i policja. Przypuszcza się, że mogło dojść do zatrucia chlorem.

Ewakuacja pływalni w Kaliszu. Sześcioro dzieci w szpitalu

Z pływalni przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu ewakuowano dzieci i pracowników po tym, jak w wodzie stwierdzono podwyższone stężenie chloru. Sześcioro...

zobacz więcej

– Otrzymaliśmy zgłoszenie o przewiezieniu do szpitala 10 dzieci w wieku czterech i pięciu lat. Do przedszkola udali się policjanci, którzy m.in. prowadzą przesłuchania świadków pod kątem sprowadzenia niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia dzieci – powiedziała Kamila Ogonowska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Dzieci zostały przewiezione do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego i Szpitala Uniwersyteckiego nr 1. Oficer prasowa Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej kpt. Aleksandra Starowicz powiedziała, że według informacji uzyskanych w przedszkolu dzieci wymiotowały.

– Przeprowadziliśmy badania powietrza na basenie i nie wykryliśmy obecności chloru. Pobraliśmy też próbki wody do badań na obecność chloru – dodała oficer prasowa.

Na miejsce zdarzenia udają się też przedstawiciele Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

źródło:

Zobacz więcej