„Od kiedy Schetyna zabrał się do roboty, nasze notowania wzrosły”

– Kto nie pójdzie z nami, popełni samobójstwo polityczne – powiedział w programie „Minęła 8” Adam Szejnfeld (PO), komentując przedwyborcze przygotowania opozycji. Ocenił, że po ostrym spadku notowań Platformy Obywatelskiej od czasu, kiedy Grzegorz Schetyna zabrał się do roboty, notowania ugrupowania „zdecydowanie wzrosły”.

Grzegorz Schetyna: przed wyborami samorządowymi stworzymy wielką koalicję

– Zaczynamy maraton wyborczy, jesteśmy przygotowani na wybory samorządowe, parlamentarne i prezydenckie – podkreślił w sobotę przewodniczący PO...

zobacz więcej

Trwają targi dotyczące list wyborczych opozycji w wyborach samorządowych. – Złożyłem ofertę, która brzmi: 1/3 kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich będzie wystawiona przez Nowoczesną, a 2/3 przez inne środowiska opozycyjne. Widzę, że w niektórych przypadkach odzew jest pozytywny, w innych słyszę o narzekaniu – mówił w niedzielę podczas regionalnej konwencji Nowoczesnej lider partii Ryszard Petru.

– Jest to typowe uogólnienie podczas wystąpienia na tego rodzaju spotkaniu – ocenił w poniedziałek w TVP Info Adam Szejnfeld. – To jest idea, kierunek. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć o jednym: razem możemy wygrać, osobno przegramy. Jeżeli chodzi o wybory samorządowe, priorytetem musi być kompetencja i możliwości wyborcze kandydata, a nie parytety – powiedział.

„Wygrywa się zbiorowo”

Polityk PO podkreślił, że opozycja jest „na drodze do tworzenia dużej, szerokiej koalicji” przed wyborami parlamentarnymi, a ci, którzy do niej nie wejdą, „będą skazani na marginalizację, jeżeli w ogóle wejdą do parlamentu”. – Kto nie pójdzie z nami, popełni samobójstwo polityczne – powiedział Szejnfeld.

– Jeżeli ktoś jest odpowiedzialnym politykiem i zależy mu na przyszłej dobrej Polsce, to powinien szukać partnerów, szukać koalicjantów, tworzyć team. Żyjemy w czasach, kiedy wygrywa się zbiorowo. Indywidualizm jest bardzo dobry, ale nie w polityce – podsumował gość TVP Info.
teraz odtwarzane
„Kto nie pójdzie z nami w wyborach samorządowych, to popełni polityczne samobójstwo”

„Możliwe jest stworzenie koalicji z PO, ale tylko na wybory samorządowe”

– Należy bardzo poważnie mówić o możliwości stworzenia koalicji, ale tylko na wybory samorządowe – tak Katarzyna Lubnauer odpowiedziała w programie...

zobacz więcej

„Mam nadzieję, że się nie rozczaruję”

Zauważył, że „po bardzo ostrym spadku notowań Platformy Obywatelskiej od czasu, kiedy Grzegorz Schetyna zabrał się do roboty, nie tylko tej politycznej, na zewnątrz, ale także do wewnątrz, nasze notowania zdecydowanie wzrosły”.

– Ale, co najważniejsze, on jest gwarantem tego - mam nadzieję, że się nie rozczaruję - że opozycja w Polsce zjednoczy się przed wyborami i pójdzie razem po zwycięstwo i w wyborach samorządowych, i parlamentarnych, i później prezydenckich – powiedział Adam Szejnfeld.źródło:
Zobacz więcej