11 wyroków śmierci za przynależność do organizacji terrorystycznej

Wszyscy zostali oskarżeni o udział w operacji terrorystycznej, usiłowanie zabójstwa policjantów w 2014 roku (fot. REUTERS/Al Youm Al Saabi Newspaper)

Egipski sąd skazał 11 osób na śmierć za przynależność do organizacji terrorystycznej i próbę zabójstwa dwóch policjantów. Cztery osoby skazano zaocznie.

Masakra w Egipcie. W zasadzce zginęło ponad 50 policjantów

Co najmniej 52 egipskich policjantów zginęło w piątek w strzelaninie z islamistami. Funkcjonariusze zaatakowali kryjówkę zlokalizowaną około 135...

zobacz więcej

W tym samym procesie skazano jeszcze 14 osób na 25 lat więzienia. Wszyscy zostali oskarżeni o udział w operacji terrorystycznej, usiłowanie zabójstwa dwóch policjantów w 2014 roku i posiadanie materiałów wybuchowych domowej produkcji.

Sprawa jest związana ze starciami, do jakich doszło w Egipcie w 2013 roku po obaleniu przez armię prezydenta Mohameda Mursiego, związanego z radykalnym Bractwem Muzułmańskim. Zginęło wtedy przeszło 700 osób.

Od tego czasu skazano na śmierć kilkuset zwolenników Mursiego. Większość z nich złożyła jednak odwołania i wyroki zostały uchylone. Przed sądem stanął też sam Mohamed Mursi.

źródło:
Zobacz więcej