Mężczyzna, który wziął zakładników w angielskiej kręgielni, aresztowany

Policja wezwała mieszkańców, aby omijali centrum (fot. Christopher Furlong/Getty Images)

Mężczyzna, który wziął zakładników w miejscowości Nuneaton w środkowej Anglii został aresztowany – podała telewizja BBC. Policja zapewnia, że zdarzenie nie ma podłoża terrorystycznego.

Sydney: Trzy ofiary szturmu na kawiarnię. Nie żyje napastnik i dwóch zakładników [RELACJA]

Według australijskich mediów rozpoczął się szturm na kawiarnię, do której w poniedziałek rano polskiego czasu wtargnął uzbrojony mężczyzna. Okazał...

zobacz więcej

BBC podaje, że mężczyzna, który wziął zakładników w Nuneaton w środkowej Anglii, został aresztowany. Stacja cytuje szefa kompleksu rozrywkowego Bermuda Park.

Policjanci weszli do budynku kręgielni, gdzie uzbrojony mężczyzna przetrzymywać miał dwóch zakładników. Akcji towarzyszyło odpalenie granatów hukowo-błyskowych, używanych często podczas szturmów w celu zdezorientowania przestępców.


Według jednego ze świadków, którego cytują lokalne media mężczyzna, w wieku około 30 lat wtargnął do kręgielni z przedmiotem przypominającym strzelbę. Części osób przebywających w kręgielni kazał opuścić pomieszczenie, wziął także zakładników.

– Trwa akcja policji, cały teren jest odgrodzony, zabezpieczony, jednostki specjalne. Na bieżąco nas informują, że jeszcze trzeba poczekać – mówił na antenie TVP Info Waldemar Grabowski, świadek zdarzenia. Dodał, że mężczyzna najpierw szedł w stronę Bermuda Park, gdzie bawiły się dzieci, następnie zawrócił i wszedł do kręgielni.


Policja wezwała mieszkańców, aby omijali centrum, które jest otoczone przez funkcjonariuszy. Brytyjska gazeta „Coventry Telegraph” podała, że na miejsce przyleciał helikopter ratunkowy, dołączając w ten sposób do trzech karetek pogotowia. Na miejscu jest też kilkanaście radiowozów.

– Media podają, że zakładnicy to pracownicy kręgielni, którzy próbowali wyprosić tego mężczyznę z lokalu, ponieważ odpalił w środku papierosa. Taki miał być powód jego ostrej reakcji – mówił na antenie TVP Info Artur Kieruzal z Polskiego Radia Londyn.

źródło:
Zobacz więcej