„10 razy ciekawsze jest to, co mówi Zjednoczona Prawica, niż to, co prezentuje opozycja”

– Wyjście w trójkę i mówienie, że jesteśmy jedną wielką rodziną - a wiadomo, że tak nie jest - to nie jest coś, co przyćmiewałoby konwencję – powiedziała w programie „Minęła dwudziesta” Elżbieta Zielińska z Kukiz'15. – 10 razy ważniejsze jest to, co mogą powiedzieć prezes Jarosław Kaczyński i liderzy dwóch partii koalicyjnych, niż to, co prezentuje opozycja – przekonywał Łukasz Schreiber z PiS.

Kaczyński: Zjednoczona Prawica jest rodziną, w której jest także prezydent

– Zjednoczona Prawica jest rodziną, która idzie drogą prowadzącą do sukcesu Polski. Jestem przekonany, że w tej jedności uczestniczy prezydent...

zobacz więcej

W sobotę w Łodzi odbyła się konwencja samorządowa Platformy Obywatelskiej, zaś w Warszawie spotkali się politycy Nowoczesnej. Zorganizowano także konferencję Zjednoczonej Prawicy, której liderzy podkreślali jedność obozu rządzącego. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił, że jest przekonany, iż w jedności obozu uczestniczy także prezydent Andrzej Duda.

– Wyjście w trójkę i mówienie, że jesteśmy jedną wielką rodziną - a wiadomo, że tak nie jest - to nie jest coś, co przyćmiewałoby konwencję – oceniła Elżbieta Zielińska z Kukiz'15.

Łukasz Schreiber z PiS przekonywał, że dużo ważniejsze jest to, co mogą powiedzieć prezes Jarosław Kaczyński i liderzy dwóch partii koalicyjnych. – 10 razy ciekawsze jest to niż to, co prezentuje opozycja – powiedział polityk PiS.

Adam Szejnfeld z PO wyjaśnił, że łódzka konwencja jego partii to kontynuacja prosamorządowej strategii Platformy. W programie Platformy pojawiła się likwidacja urzędów wojewódzkich, ulgi podatkowe oraz wprowadzenie przymusowego budżetu partycypacyjnego. Platforma, która wcześniej krytykowała program Rodzina 500+, obiecała jego rozszerzenie. Grzegorz Schetyna chce także, by akcje spółek Skarbu Państwa trafiły na konta emerytalne.

– Cieszę się, że ktoś czyta program Nowoczesnej, bo właśnie to Nowoczesna planuje – powiedział Paweł Pudłowski z Nowoczesnej, oceniając propozycje, które padły podczas konwencji Platformy. – Im więcej jest punktów stycznych, tym większa szansa, by stworzyć wspólne listy oparte o program – dodał.

źródło:
Zobacz więcej