Wrzucili niewybuch do ogniska. Zmarł drugi z mężczyzn rannych w eksplozji na Podkarpaciu

Tragedia na Podkarpaciu (fot. arch. PAP/Marcin Bielecki)

W szpitalu zmarł drugi z mężczyzn, którzy w sobotę wieczorem sami próbowali rozbroić niewybuch w Woli Górzańskiej. Na miejscu, w wyniku eksplozji, zginął jego kolega – 44-letni mieszkaniec tej miejscowości.

Zamknięte ulice i ewakuacja w stolicy. Znaleziono niewybuch

Zamknięte ulice i ewakuacja dwóch budynków na warszawskiej Pradze-Południe. Na budowie przy ulicy Łukiskiej znaleziono niewybuch. Informację o...

zobacz więcej

Z wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni znaleźli w lesie niewybuch z czasów wojny i postanowili go samodzielnie rozbroić. – W odległości około 30 metrów od domu 44-letniego mieszkańca Woli Górzańskiej rozpalili ognisko, w którym prawdopodobnie chcieli ogrzać niewybuch. Doszło do eksplozji – poinformowała Anna Klee z zespołu prasowego podkarpackiej policji.

Na miejscu zginął 44-latek; jego kolega z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Zmarł po kilku godzinach.

W czasie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyzn policja znalazła przedmioty pochodzące z czasów wojny, m.in. wyposażenie żołnierskie, takie jak: nieśmiertelniki, menażki, hełmy i bagnety, ale też elementy broni, łuski i amunicję.

– Ponieważ niektóre przedmioty wciąż mogą stanowić zagrożenie, o znalezisku powiadomiono saperów z jednostki wojskowej, którzy je zabezpieczą – dodała Klee.

źródło:

Zobacz więcej