Niemiecka policja zatrzymała nożownika. „To Niemiec; ma problemy psychiczne”

Policja zabezpieczyła miejsce ataku (fot. Thomas Lohnes/Getty Images)

Uzbrojony w nóż mężczyzna zranił w sobotę rano w centrum Monachium cztery osoby. Życie poszkodowanych nie jest zagrożone. Po godz. 12 domniemany sprawca został zatrzymany. Jak podano, jest obywatelem Niemiec; cierpi na zaburzenia psychiczne.

Strzelanina na dworcu w Monachium. Policja twierdzi, że to nie zamach

Niemiecka policjantka została ciężko ranna podczas strzelaniny, do której doszło na dworcu szybkiej kolei miejskiej (S-Bahn) w Unterfoehring pod...

zobacz więcej

Nożownik zaatakował około 10 rano w sześciu różnych punktach miasta, między innymi w okolicach Rosenheimerplatz. Osiem osób odniosło lekkie obrażenia. Zdaniem policji wybór ofiar był przypadkowy. Wśród poszkodowanych jest sześcioro Niemców, Rumun i Włoch. Początkowo policja mówiła o sześciu zaatakowanych przechodniach i czterech osobach z ranami kłutymi.

Po godz. 12 podejrzany został zatrzymany przez antyterrorystów z oddziału specjalnego SEK. Domniemany sprawca próbował uciekać, został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy.

– Zatrzymany jest 33-letnim obywatelem Niemiec i cierpi prawdopodobnie na zaburzenia psychiczne – podała policja. Nie ustosunkował się do zarzutów. Jest znany policji. W przeszłości oskarżony był o niebezpieczne uszkodzenie ciała. Zdaniem policji nic nie wskazuje na religijne czy terrorystyczne podłoże jego czynu.

Strzelanina w Monachium: napastnik zabił 9 osób i popełnił samobójstwo

18-letni Niemiec pochodzenia irańskiego zastrzelił w piątek w centrum handlowym w Monachium dziewięć osób, a następnie popełnił samobójstwo -...

zobacz więcej

Kolejny atak w Monachium

Jak pisze agencja dpa, incydent wywołał u wielu mieszkańców skojarzenia z tragicznym wydarzeniem z lipca ubiegłego roku. Pochodzący z Iranu 18-letni Niemiec David S. zastrzelił wówczas w centrum handlowym w Monachium dziewięć osób, a następnie popełnił samobójstwo.

Stolica Bawarii była wówczas przez wiele godzin sparaliżowana wskutek prowadzonej przez policję akcji poszukiwania sprawcy.

źródło:
Zobacz więcej