„Czy POzwolimy im na więcej?”. PiS publikuje spot o aferach Platformy

Hanna Gronkiewicz-Waltz odpowiada za gigantyczną aferę reprywatyzacyjną (fot. TT)

Czy POzwolimy im na więcej? – pyta w spocie Prawo i Sprawiedliwość przed sobotnią konwencją Platformy Obywatelskiej. Autorzy filmu zwracają uwagę, że wiceszefowa PO Hanna Gronkiewicz-Waltz odpowiada za gigantyczną aferę reprywatyzacyjną, w wyniku której około 40 tys. mieszkańców Warszawy zostało eksmitowanych, zaś ich mieszkania wydano na łup handlarzy roszczeń.

PiS publikuje „afery PO-PSL”. Poseł PO: teraz afer jest więcej

115 spraw zawiera przekazany w piątek wykaz Prawa i Sprawiedliwości zawierający „afery koalicji PO-PSL”. Wśród nich wymieniono m.in. afery:...

zobacz więcej

– Ona jest chodzącym jednym wielkim kłamstwem, nie usłyszałem od niej ani jednego ludzkiego, ciepłego słowa pod adresem ofiar tejże reprywatyzacji – mówi o Gronkiewicz-Waltz w zaprezentowanym spocie ofiara bezprawnej reprywatyzacji i przedstawicielka pokrzywdzonych lokatorów.

Autorzy materiału zamieścili w nim także cytaty z wypowiedzi przedstawicieli ratusza na temat afery reprywatyzacyjnej. I tak szef stołecznego Biura Spraw Dekretowych Piotr Rodkiewicz odpowiedział na zadane w czasie konferencji prasowej pytanie ws. grupy przestępczej działającej ws. reprywatyzacji i brak kontroli nad Biurem Gospodarki Nieruchomościami słowami: „Czy pytałby pan szefa wielkiej korporacji, dlaczego w jakimś magazynie są rozsypane śrubki? No miasto jest w pewnym sensie wielką korporacją, na czele której stoi prezydent”.

Z kolei Hanna Gronkiewicz-Waltz stwierdziła: „jak się okazuje teraz, działała grupa przestępcza”. Spot zawiera także m.in. inne cytaty z materiałów prasowych dotyczących reprywatyzacji, zaś kończy się wezwaniem: „Hanna Gronkiewicz-Waltz razem z PO rządzą Warszawą od 11 lat. Czy POzwolimy im na więcej?”, opatrzonym hashtagiem #uczciwysamorząd. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak był pytany w sobotę rano na antenie RMF FM o konwencję samorządową Platformy Obywatelskiej. – To, co tych ludzi razem skupia, to tylko to, że kiedyś byli przy władzy. To jest grupa ludzi, którzy jeszcze są osadzeni w niektórych samorządach, czerpią z tego profity, czerpią z tego korzyści, a przesłanie jakie mają jest takie, żeby było tak jak w Warszawie, żeby było przyzwolenie na nadużycia, na patologię, na złodziejstwo – przekonywał.
teraz odtwarzane
PiS krytykuje PO przed sobotnią konwencją

źródło:
Zobacz więcej