„Ja zrobię z wami wszystkimi porządek”. Atak na biuro poselskie Anny Sobeckiej

Do pomieszczenia, w którym znajdował się pracownik biura, miał wtargnąć agresywny nieznajomy mężczyzna, który wykrzykiwał hasła, „ja zrobię z wami wszystkimi porządek, ja zrobię w końcu z tym wszystkim porządek” – relacjonuje posłanka PiS, Anna Sobecka.

Mija 7 lat od politycznego mordu, który wstrząsnął Polską

Siedem lat temu były członek Platformy Obywatelskiej Ryszard Cyba wtargnął do łódzkiej siedziby PiS, zastrzelił Marka Rosiaka i ranił jednego z...

zobacz więcej

„Dziś doszło do ataku na moje biuro poselskie przy ul. Mickiewicza 9/6 w Toruniu” – poinformowała na swojej stronie posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka.

Do pomieszczenia, w którym znajdował się pracownik biura, miał wtargnąć agresywny nieznajomy mężczyzna, który wykrzykiwał hasła, „ja zrobię z wami wszystkimi porządek, ja zrobię w końcu z tym wszystkim porządek” – relacjonuje posłanka.
Nikomu nic się nie stało, na miejscu pojawiła się toruńska policja.


Według Sobeckiej, atak „jest dowodem na to, do czego może doprowadzić mowa nienawiści oraz nieustannie podsycana niechęć do obecnej władzy”.

„Szanowni Państwo, dzisiejszy atak na moje biuro poselskie jest dowodem na to, do czego może doprowadzić mowa nienawiści oraz nieustannie podsycana niechęć do obecnej władzy. Dlatego apeluję o spokój i rozwagę w dyskusjach społeczno-politycznych. Niech będą oparte na merytorycznych przesłankach, a nie podjudzaniu i szczuciu przeciwko sobie nawzajem” – pisze w oświadczeniu posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
Niemal dokładnie 7 lat temu 19 października 2010 roku były członek Platformy Obywatelskiej Ryszard Cyba wtargnął do łódzkiej siedziby PiS, zastrzelił Marka Rosiaka i ranił jednego z pracowników biura. Rosiak zginął na miejscu.

źródło:
Zobacz więcej