RAPORT

Tusk kontra Tusk

Kaczyński: czytałem aneks WSI. Lepiej będzie, jeśli nie zostanie opublikowany

Jarosław Kczyński podczas spotkania klubów „Gazety Polskiej” w Spale (fot.arch.PAP/Grzegorz Michałowski )
Jarosław Kczyński podczas spotkania klubów „Gazety Polskiej” w Spale (fot.arch.PAP/Grzegorz Michałowski )

– Prezydent i prezes stoją na stanowisku, że nie ma potrzeby ujawniania tego aneksu mówił po spotkaniu w Belwederze rzecznik prezydenta, Krzysztof Łapiński. – Ja należę do nielicznych ludzi, którzy czytali aneks. Naprawdę lepiej będzie, jeśli nie zostanie opublikowany – przekonywał już tydzień temu Jarosław Kaczyński.

Bączek: aneks do raportu z weryfikacji WSI powinien być zwrócony SKW

Aneks do raportu z weryfikacji WSI powinien zostać zwrócony Służbie Kontrwywiadu Wojskowe-go; SKW powinna otrzymać ten dokument także do bieżącej...

zobacz więcej

– Prezydent i prezes stoją na stanowisku, że nie na potrzeby ujawniania tego aneksu. W tej chwili nie ma takiej konieczności – mówił po spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim, prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński.

Chodzi o aneks WSI. Jego publikację zapowiadał podczas kampanii parlamentarnej minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Tymczasem prezes PiS wraz z prezydentem, podczas piątkowego spotkania w Belwederze, wypracowali wspólne stanowisko – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Jarosława Kaczyńskiego – aneks nie zostanie opublikowany.

– Ja należę do nielicznych ludzi, którzy czytali aneks. Naprawdę lepiej będzie, jeśli nie zostanie opublikowany. To jest moje głębokie przeświadczenie – cytuje „Gazeta Polska” słowa prezesa PiS, które miały paść tydzień temu w Spale.

Podczas zjazdu klubów „Gazety Polskiej” Jarosław Kaczyński miał przypomnieć także, że podobne stanowisko miał także śp. prezydent Lech Kaczyński.

– Naprawdę lepiej będzie, jeśli nie zostanie opublikowany. Nie dlatego, że tam są jakieś interesujące nazwiska. Z innych powodów. Mój brat nie podejmował takich decyzji pochopnie. Ja tę decyzję popierałem i popieram – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Podobne słowa miały paść także podczas dzisiejszego spotkania w Belwederze. – Pan prezes wspominał, że na podobnym stanowisku stał śp. prezydent Lech Kaczyński – relacjonował po spotkaniu Łapiński.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej