RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Zadaniem krajów takich jak Polska jest rozszerzenie programu Partnerstwa Wschodniego”

– Zadaniem krajów takich jak Polska jest doprowadzenie do modernizacji i rozszerzenia programu Partnerstwa Wschodniego, aby zapewnić Gruzji i innym krajom Partnerstwa Wschodniego perspektywę pełnego członkostwa w UE – powiedział w piątek w Tbilisi szef MSZ Witold Waszczykowski.

Waszczykowski: stanowisko Tuska ws. jedności UE zbieżne z naszą polityką

– Nawoływanie do jedności Unii Europejskiej widoczne w programie dotyczącym przyszłości UE, przedstawionym przez szefa Rady Europejskiej Donalda...

zobacz więcej

– Musimy stale przypominać naszym przyjaciołom i sojusznikom w zachodniej części Europy, że projekt europejski - Europy zintegrowanej, demokratycznej, przemienionej i zjednoczonej - nie jest dokończony, dopóki kraje takie jak Gruzja nie są częścią UE – podkreślał Waszczykowski na wspólnej konferencji prasowej z szefem gruzińskiej dyplomacji Micheilem Dżanelidze.

Jak dodał szef polskiego MSZ, zadaniem krajów takich jak Polska jest zmodernizowanie i udoskonalenie programu Partnerstwa tak, „aby zapewnić Gruzji i innym krajom PW perspektywę pełnego członkostwa w Unii”. Spotkanie z Dżanelidze rozpoczęło trzeci, ostatni dzień wizyty polskiego ministra w krajach Kaukazu Południowego.

Po zakończeniu spotkania ze swoim gruzińskim odpowiednikiem Waszczykowski weźmie udział w otwarciu nowej siedziby ambasady RP w Tbilisi. Następnie szef MSZ uda się do Erywania, gdzie ma się spotkać z prezydentem Armenii Serżem Sarkisjanem oraz ministrem spraw zagranicznych tego kraju Edwardem Nalbandianem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej