Dziennikarz Piotr N. z prokuratorskim zarzutem. Grozi mu do trzech lat więzienia

Prokurator zadecydował o nałożeniu na Piotra N. środka zapobiegawczego w postaci obowiązku powstrzymania się od prowadzenia pojazdów(fot. arch.PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński)

Jak ustalił portal tvp.info, Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła w czwartek Piotrowi N. zarzut spowodowania wypadku drogowego, podczas którego została potrącona kobieta. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Sędzia po pijanemu spowodowała kolizję. Ziobro: nikt nie stoi ponad prawem

– To oburzające, że postępowanie dyscyplinarne w tak banalnej sprawie toczy się przez pół roku, a sędzia pobiera pełną pensję – powiedział „Super...

zobacz więcej

– Pokrzywdzona doznała obrażeń ciała, skutkujących rozstrojem jej zdrowia na okres powyżej 7 dni, tj. czynu z art. 177 § 1 kk. – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info prokurator Łukasz Łapczyński.

Prokurator zadecydował o nałożeniu na Piotra N. środka zapobiegawczego w postaci obowiązku powstrzymania się od prowadzenia pojazdów.

Jak wynika z informacji, do których dotarł portal tvp.info, prokurator podjął decyzję o wszczęciu odrębnego postępowania wobec niedopełniania obowiązków przez urzędników Starostwa Powiatowego w Piasecznie w związku z zaniechaniem wydania decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem Piotrowi N.

Prokuratura badała materiał dowodowy w postaci protokołów oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchała świadków, a także skorzystała z opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej.

Do zdarzenia doszło 5 października br. Jak podała warszawska prokuratura, „podejrzany nie ustosunkował się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień”.

źródło:
Zobacz więcej