Mężczyzna podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie

Około godziny 16.30 na placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie podpalił się mężczyzna. Na miejsce wezwano policję, pogotowie i straż pożarną.

47-latek podpalił się na stacji benzynowej w Warszawie. Ugasili go policjanci

Dramat rozegrał się na jednej ze stacji benzynowych w Warszawie. 47-letni mężczyzna podpalił się, jednak dzięki szybkiej interwencji policjantów,...

zobacz więcej

Z relacji świadków wynika, że 54-letni mężczyzna oblał się nieznaną substancją, a następnie się podpalił. Jak poinformowała straż pożarna, na miejsce jako pierwsi dotarli właśnie strażacy. Wcześniej mężczyznę ugasili świadkowie zdarzenia. Mężczyzna był nieprzytomny, do momentu przyjazdu karetki pogotowia udzielali mu pomocy przedmedycznej. Następnie mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Jak poinformował asp. szt. Robert Koniuszy z komendy policji Warszawa-Śródmieście, obecnie stan mężczyzny jest nieznany.

Na miejscu pracują policjanci. – Zabezpieczają ślady, ustalają okoliczności tego zdarzenia. Wyjaśniają, dlaczego mężczyzna podjął taką decyzję – powiedział asp. szt. Robert Koniuszy. W miejscu tragedii pozostały przedmioty najprawdopodobniej należące do mężczyzny – torba, megafon i ulotki.

Jak wynika z materiałów, które otrzymaliśmy od świadków zdarzenia, prawdopodobnym motywem samopodpalenia był protest przeciwko polityce rządu.

źródło:
Zobacz więcej