Trump spadł w rankingu najbogatszych Amerykanów

Donald Trump (fot. REUTERS/Joshua Roberts)

Prezydent Donald Trump odnotował spadek w rankingu 400 najbogatszych Amerykanów czasopisma „Forbes”. Przesunął się w dół o 92 miejsca: ze 156 pozycji w 2016 r. na 248 miejsce w tym roku. Niższe notowanie prezydenta spowodowane jest topnieniem jego majątku w ciągu roku o 600 mln dol.

Antyimigracyjny dekret Trumpa zablokowany. „Bardzo szkodliwe orzeczenie”

Sędzia federalny na Hawajach zablokował antyimigracyjny dekret Donalda Trumpa - na dzień przed jego wejściem w życie. Biały Dom nazwał wydane przez...

zobacz więcej

Donald Trump dzieli 248 miejsce w klasyfikacji „Forbesa” z Evanem Spiegelem, współzałożycielem serwisu społecznościowego Snapchat. Najwyższe miejsca w tegorocznej klasyfikacji zajęli dobrze znani biznesmeni. Pierwsze - Bill Gates, współzałożyciel giganta – Microsoft, z fortuną ocenianą na 86 mld dolarów. Gates już po raz czwarty z rzędu plasuje się na pierwszym miejscu w rankingu.

Drugie miejsce zajął nazywany „wyrocznią z Omahy” inwestor i spekulant giełdowy Warren Buffett z majątkiem wartości 72,8 mld USD. Na podium znalazł się znienawidzony przez Trumpa Jeff Bezos, założyciel Amazon.com oraz właściciel dziennika „The Washington Post. Jego majątek zdaniem rzeczoznawców z magazynu „Forbes” jest wart 72,8 mld dolarów.

Spadek wartości majątku prezydenta Trumpa o 600 milionów dolarów do 3,1 mld dolarów analitycy czasopisma tłumaczą wahaniami na rynku nieruchomości w Nowym Jorku, które spowodowały skurczenie się majątku Trumpa o ok. 400 milionów dolarów, i odszkodowaniami, jakie Trump, były przedsiębiorca budowlany i producent telewizyjny, wypłacił w wyniku pozasądowego zakończenia procesów cywilnych. Wśród nich jest odszkodowanie w wysokości 25 mln dolarów, jakie były magnat nowojorskiego rynku nieruchomości wypłacił studentom Uniwersytetu Trumpa za składanie fałszywych obietnic.

Zmarła najbogatsza kobieta świata. Była dziedziczką fortuny L'Oreal

Dziedziczka fortuny koncernu kosmetycznego L'Oreal, Liliane Bettencourt zmarła w nocy ze środy na czwartek w wieku 94 lat – podała jej rodzina....

zobacz więcej

Kosztowna kampania wyborcza

Sporo Donalda Trumpa kosztowała jego kampania wyborcza. Wydał na nią z własnej kieszeni 66 mln dolarów. Jak wynika z informacji Federalnej Komisji Wyborczej, kampania nowicjusza politycznego kosztowała 646,8 mln USD, podczas gdy Hillary Clinton wydała na swoją kampanię wyborczą w sumie 1,2 mld dolarów.

Amerykańscy komentatorzy są zgodni, że zdobycie najwyższego urzędu w państwie powetowało Trumpowi, który w przeszłości kwestionował wiarygodność klasyfikacji „Forbesa”, spadek o 92 miejsca w dół w klasyfikacji najbogatszych Amerykanów. Na potwierdzenie tej tezy media wysuwają argument, że zajęty we wtorek lansowaniem reformy podatkowej Trump, bezpośrednio po opublikowaniu przez czasopismo listy 400. najbogatszych Amerykanów, nie skomentował w żaden sposób na Twitterze swojego słabego wyniku.

źródło:

Zobacz więcej