Nieoczekiwane korzyści z wichur. Sprzedaż drewna pójdzie w górę

Letnie wichury uczyniły wielkie zniszczenia w lasach (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

Tak znaczącego wzrostu sprzedaży drewna, jak zaplanowały Lasy Państwowe na przyszły rok, jeszcze nie było – informuje „Puls Biznesu”. Spółka szacuje, że sprzedaż będzie wyższa od tegorocznej o 8,6 proc.

Lasy Państwowe: po nawałnicach zniknęło zupełnie ponad 26 tys. ha lasu

6,6 mln metrów sześciennych – na tyle wstępnie oszacowano straty w drewnie powstałe w wyniku nawałnic, które przeszły nad częścią Polski w nocy z...

zobacz więcej

W październiku Lasy Państwowe tworzą plany na kolejny rok. – Sprzedaż drewna w przyszłym roku powinna wynieść około 44 mln m sześciennych – mówi dziennikowi Anna Malinowska, rzeczniczka przedsiębiorstwa.

Dane dotyczą zarówno surowca sprzedawanego firmom na potrzeby biznesowe – produkcję desek, mebli, płyt drewnopochodnych czy papieru – jak i drewna, które nie nadaje się do przerobu przemysłowego i jest sprzedawane osobom prywatnym, np. na opał.

Realizacja założeń oznaczałaby wzrost sprzedaży aż o 8,6 proc. w stosunku do planów Lasów Państwowych na bieżący rok. Niemal dokładnie 12 miesięcy temu szefowie przedsiębiorstwa ogłosili, że w 2017 roku sprzedaż drewna sięgnie 40,5 mln m sześc. Wolumen miał być zatem o około 5 proc. większy niż rok wcześniej.

źródło:
Zobacz więcej