RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szyszko: Zarzuty Komisji Europejskiej są bezpodstawne

Minister środowiska Jan Szyszko powiedział w Luksemburgu, że zarzuty Komisji Europejskiej w sprawie wycinki w Puszczy Białowieskiej są bezpodstawne.

Delegacja PE: polski rząd wstrzyma wycinkę Puszczy Białowieskiej

Przebywająca w Polsce delegacja Komisji Środowiska PE spotkała się m.in. z przedstawicielami rządu polskiego i dyrekcji Lasów Państwowych. Jak...

zobacz więcej

Zarzucił też Brukseli, że nie rozumie unijnych zasad dotyczących ochrony środowiska obowiązujących na terenie NATURA 2000.

Szef resortu środowiska uczestniczy w wysłuchaniu przed unijnym Trybunałem Sprawiedliwości, które dotyczy decyzji o natychmiastowym wstrzymaniu wycinki w Puszczy.

Wstępny zakaz prowadzenia prac wydał wiceprezes Trybunału pod koniec lipca na wniosek Komisji. Minister Szyszko zarzucił Komisji wybiórcze sięganie po argumenty.

Powiedział, że Komisja nie zapoznała się z historią użytkowania w Puszczy Białowieskiej, gdzie w przeszłości, kilkadziesiąt i kilkaset lat temu, również prowadzone były prace i wycinane były drzewa. – To nie są lasy nienaturalne, nietknięte ręką człowieka – mówił minister.

źródło:
Zobacz więcej