Bukiel o obecności Jandy na proteście: Do Chrystusa też przychodziły prostytutki

Krzysztof Bukiel i Krystyna Janda (fot. Flickr/ Fundacja „Projekt Łódź”/PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński)

– Do Chrystusa prostytutki też przychodziły i nie oznacza to, że był złym człowiekiem – powiedział w Radiu ZET Krzysztof Bukiel, odnosząc się do poparcia udzielonego lekarzom m.in. przez aktorkę Krystynę Jandę. Później przeprosił za swoje słowa.

Do głodujących rezydentów dołączą inni medycy. „Nie słucha się, co mówi rząd”

– Porozumienie Zawodów Medycznych, największa organizacja skupiająca pracowników ochrony zdrowia, przejmuje protest głodowy rezydentów i...

zobacz więcej

Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Zapytany w Radiu ZET, czy przeszkadza mu to, że np. popierająca protest rezydentów Krystyna Janda brała wcześniej udział w tzw. „czarnym proteście”, przyznał, że tak.

– Ale jestem człowiekiem normalnym, w miarę kulturalnym i po ludzku dziękuję jej, że przyszła. Do Chrystusa prostytutki też przychodziły i to nie oznacza, że Pan Jezus był złym człowiekiem – powiedział gość Radia ZET.

Na komentarze nie trzeba było długo czekać. „Chrystus Bukiel i prostytutka Janda. Niektórzy powinni naprawdę gryźć się w język” – napisała na Twitterze blogerka Kataryna.Krzysztof Bukiel szybko zreflektował się i przeprosił za swoje słowa. „Przepraszam każdego kto mógł się poczuć obrażony. Fatalnie to zabrzmiało. PRZEPRASZAM” – napisał na Twitterze.

źródło:
Zobacz więcej