„Nie chcemy nikogo pożerać, chcemy wygrać wybory z PiS”

– Cieszy mnie zmiana retoryki ze strony Ryszarda Petru – powiedział w TVP Info Zbigniew Konwiński (PO), komentując apel lidera Nowoczesnej o wspólne listy opozycji w wyborach samorządowych. Według Anny Marii Siarkowskiej (Partia Republikańska, klub parlamentarny PiS) opozycji nie uda się powtórzyć sukcesu Jarosława Kaczyńskiego, który zjednoczył prawicę.

Nowy projekt kodeksu wyborczego: Przezroczyste urny, kamery, koniec JOW-ów w mniejszych miastach

Likwidacja jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach w mniejszych miastach i zakaz równoległego startu kandydatów na różne stanowiska – m.in....

zobacz więcej

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zwrócił się do innych ugrupowań opozycyjnych o szukanie porozumienia przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Polityk podkreślił, że dobrą praktyką powinno być wystawienie w regionach wspólnych kandydatów wspieranych przez różne siły polityczne.

– Cieszy mnie zmiana retoryki ze strony Ryszarda Petru – powiedział w TVP Info Zbigniew Konwiński (PO). Zapewnił, że w przypadku powstania szerszego bloku opozycji decyzje o kandydatach będą zapadały wspólnie. – My nie chcemy nikogo pożerać, my chcemy wygrać wybory samorządowe z PiS – dodał.

– Mam nadzieję że do takiego szerszego porozumienia dojdzie, bo 5-6 proc. które dziś ma w niektórych sondażach Nowoczesna, nie dałoby w skali kraju ani jednego mandatu radnego wojewódzkiego, a w takim dużym bloku to jest duże wzmocnienie – mówił polityk Platformy.

„Naśladowanie Kaczyńskiego”

Anna Maria Siarkowska (Partia Republikańska, klub parlamentarny PiS) uważa, że opozycji nie uda się powtórzyć sukcesu Jarosława Kaczyńskiego, któremu udało się zjednoczyć prawicę. Wskazała, że wcześniej Jarosławowi Kaczyńskiemu udało się zjednoczyć prawicę i dzięki temu osiągnąć sukces; nie zaskakuje więc, że teraz podobny manewr próbuje przeprowadzić opozycja.

– Nie jest niczym dziwnym, że dzisiaj Platforma Obywatelska razem z Nowoczesną myślą bardzo poważnie o tym, żeby podobną wspólną listę do następnych wyborów stworzyć, natomiast czy im się uda, mam poważne wątpliwości – oceniła.
teraz odtwarzane
Siarkowska: zjednoczenie prawicy sukcesem Kaczyńskiego

Schetyna liczy na wspólny start w wyborach z Nowoczesną i PSL

Musimy iść razem – powiedział w środę lider PO Grzegorz Schetyna, odnosząc się do możliwości powstania koalicji w wyborach samorządowych i...

zobacz więcej

„Ogarnijcie się”

Według Pawła Grabowskiego (Kukiz'15) budowanie koalicji przeciwko PiS jest nieskuteczne. – Najwyższy czas, aby ta totalna opozycja wyszła w końcu z takiej świątyni antyPiS-u. Wyjdźcie po prostu do ludzi – powiedział.

Wskazał, że opozycja powinna się „ogarnąć, ponieważ jeżeli PiS ma samodzielnie dwa razy więcej niż Platforma Obywatelska z Nowoczesną razem wzięte, to znaczy, że coś jest nie tak”.źródło:
Zobacz więcej