Suwnica przewróciła ciężarówkę, kierowca zginął przygnieciony przez kabinę

Policja bada okoliczności wypadku (fot. „Dziennik Bałtycki”)

Tragiczny finał uderzenia suwnicy w ciężarówkę w Terminalu Kontenerowym w Gdyni. Śmierć poniósł kierowca pojazdu. Policja pod nadzorem prokuratora bada wypadek.

Zderzenie tramwaju z ciężarówką w Łodzi. 10 osób rannych

10 osób zostało poszkodowanych w zderzeniu tramwaju z samochodem dostawczym w Łodzi. Ranni z różnymi obrażeniami trafili do szpitala. Informację o...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w poniedziałek ok. godz. 19.40. – Otrzymaliśmy informację o wypadku z udziałem jednego z pracowników. Na miejsce zdarzenia wysłaliśmy trzy zastępy – relacjonuje Dawid Główczewski z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa.

– Suwnica kołowa najechała na tira. W wyniku tego tir zaczął się przesuwać, przestraszony kierowca najprawdopodobniej chciał opuścić kabinę. Samochód zaczął się przechylać, mężczyzna upadł, kabina przygniotła kierującego, który poniósł śmierć na miejscu – wskazuje na wstępne ustalenia asp. szt. Jarosław Biały z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon kierowcy.

Przyczyny wypadku ustalają policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego, którzy pracują pod nadzorem prokuratury. W sprawę zaangażowano również inspekcję pracy.

źródło:
Zobacz więcej