Producenci nielegalnych papierosów stracili maszynę za milion zł

Ponad milion złotych warta jest maszyna do produkcji papierosów, znaleziona przez policjantów CBŚP w nielegalnej fabryce w Trzebnicy. Podczas akcji znaleziono także 123 tys. gotowych papierosów oraz 1,6 tony krajanki tytoniowej. Manufaktura była wyposażona w kuchnię, łazienkę i sypialnię, tak, aby pracownicy „zakładu” mogli jak najdłużej i najwydajniej pracować.

Gangsterzy „Oczki” zajęli się produkcją nielegalnych papierosów

Ponad 20 ton suszu tytoniowego, 7 ton krajanki tytoniowej oraz ponad 758 tysięcy sztuk papierosów przejęli policjanci CBŚP i funkcjonariusze...

zobacz więcej

Policjanci CBŚP z Bielska Białej wespół z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego ustalili, że na terenie prywatnej posesji w Trzebnicy, od co najmniej dwóch miesięcy, działa nielegalna fabryka papierosów.

Manufaktura miała być wyposażona w nowoczesną i wydajną maszynę. Trzeba było szybko działać, aby przestępcy nie zdążyli przenieść produkcji w inne miejsce.

Na teren wytypowanej posesji funkcjonariusze CBŚP wkroczyli przed kilkoma dniami. Informacje o nielegalnej fabryce szybko się potwierdziły.

CBŚP i skarbówka zrobiły nalot na fabrykę papierosów. W trakcie akcji… przyjechała kolejna dostawa

Profesjonalną fabrykę do produkcji nielegalnych papierosów zlikwidowali policjanci CBŚP w miejscowości Maszewo Duże w okolicach Płocka. Na miejscu...

zobacz więcej

Przestępczy socjal

Manufaktura działała w dwóch magazynach. Aby ukryć nielegalną działalność przed ciekawskimi, okna w halach były zasłonięte styropianem i czarną folią. Okazało się też, że organizatorzy nielegalnej produkcji dobrze przygotowali ją do działania. Fabryka wyposażona była w pomieszczenia socjalne: kuchnię i sypialnię oraz łazienkę. Wszystko po to, aby pracownicy mogli jak najdłużej przebywać w „zakładzie” i nie spowalniać produkcji.

Ponadto linia produkcyjna była podłączona do agregatu prądotwórczego. W ten sposób przestępcy chcieli ukryć zbyt duże, jak na prywatną posesję, zużycie prądu.

Na gorącym uczynku nielegalnej produkcji papierosów zatrzymano trzech mężczyzn. – Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1,6 tony krajanki tytoniowej oraz 123 tysiące sztuk papierosów. Gdyby towar ten trafiły na rynek, skarb państwa straciłby ponad 1,2 miliona złotych. Na pewno straty finansowe ponieśli przestępcy. Wartość zabezpieczonej maszyny od produkcji papierosów oszacowano na ok. 250 tys. euro – mówi tvp.info kom. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

W Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu, zatrzymana trójka usłyszała zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej produkującej wyroby tytoniowe bez akcyzy i handel tym towarem. Sąd aresztował wszystkich podejrzanych.

Likwidacja fabryki papierosów (fot. CBŚP)

źródło:
Zobacz więcej