Zbigniew Ziobro: Rząd stawia czoła cywilizacji destrukcji rodziny

Minister Zbigniew Ziobro wziął udział w I Ogólnopolskiej Konferencji „Prawa rodziny - rdzeń współczesnej demokracji” (fot. PAP/Tomasz Gzell)

– Żyjemy w czasach trudnych dla tradycyjnej rodziny – ocenił w sobotę minister sprawiedliwości - prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Jak zaznaczył, „rząd stawia czoła tej cywilizacji destrukcji rodziny”. Minister wziął udział w I Ogólnopolskiej Konferencji „Prawa rodziny – rdzeń współczesnej demokracji”, zorganizowana w Sejmie z okazji obchodów Dnia Praw Rodziny.

Rafalska o zmianach w programie „Rodzina 500 plus”. O czym należy pamiętać?

Od 1 sierpnia wchodzą nowe zasady dotyczące programu „Rodzina 500 plus”. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska...

zobacz więcej

– Żyjemy w czasach, kiedy za wszelką cenę chce się tę rodzinę zniszczyć, zdestruować i od strony prawnych konstrukcji, i rozwiązań, i od strony ekonomicznej – mówił podczas konferencji Ziobro.

Minister ocenił, że rząd podjął się wyzwania „na miarę aktualnej epoki”. – Stawia czoła tej cywilizacji destrukcji rodziny, stawia na rodzinę i będziemy w tym konsekwentni. Wywiążemy się z naszych zobowiązań, rodzina na pierwszym miejscu – zadeklarował.

– Państwo musi wywiązywać się ze swoich zadań, gwarancji stworzenia prawa, które chronić będzie rodzinę i najsłabszych, czyli dzieci. Myślę, że ten rząd z tego zadania, w zakresie, które jest powierzone Ministerstwu Sprawiedliwości, wywiązuje się – powiedział szef resortu.

List od premier Szydło

W konferencji uczestniczyła też m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, która odczytała list od premier Beaty Szydło. „Kiedy obejmowałam urząd premiera, wiedziałam, ze przed rządem wielkie zadania wsparcia polskich rodzin. Od początku czyniliśmy to naszym priorytetem” – napisała premier.

Szydło podkreśliła, że rodziny uczestniczą w budowaniu tożsamości narodu. „Rolą rządu, wszystkich, którzy mają na sercu dobro ojczyzny, jest proponowanie i wprowadzanie w życie takich rozwiązań, które zachęcają do zakładania rodzin i pomagają im sprostać wyzwaniom codzienności” – zaznaczyła.

Wśród działań prorodzinnych, które podjął rząd, premier wymieniła m.in. program 500 plus, program „Za życiem”, rozwój Karty Dużej Rodziny oraz coraz większe środki na opiekę żłobkową. „W każdym ministerstwie, w każdym urzędzie, na każdym szczeblu pamiętać musimy o podstawowym celu naszej misji, dobru polskiej rodziny – podkreśliła.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda.

źródło:

Zobacz więcej