RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Policja rozwiązała sprawę serii morderstw sprzed 20 lat. Sześć osób zatrzymanych

Policjanci rozwiązali sprawy sześciu zabójstw sprzed 20 lat (fot. policja.pl)
Policjanci rozwiązali sprawy sześciu zabójstw sprzed 20 lat (fot. policja.pl)

Krakowscy policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji rozwiązali sprawy sześciu zabójstw sprzed wielu lat. Jednego dnia funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby podejrzane o zbrodnie, a następnego doprowadzili do prokuratury dwie kolejne przebywające w zakładach karnych. Policjanci działali pod nadzorem małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej.

Sąd zwrócił prokuraturze sprawę Kajetana P. Jest zażalenie

Sąd zwrócił, w celu uzupełnienia śledztwa, warszawskiej prokuraturze okręgowej sprawę Kajetana P. oskarżonego o brutalne zabójstwo tłumaczki języka...

zobacz więcej

Do zabójstw mieszkańców okolic Kielc związanych z lokalnym biznesem doszło w latach 1997-1999. Jak ustalili policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, czterech z tych zabójstw dokonano przy użyciu broni palnej.

Po analizie zebranych informacji i materiałów w sprawach śledczy doszli do wniosku, że zabójstwa te mogły być popełnione przez te same osoby. CBŚP przekazało, że prawdopodobnie motywy działania sprawców były bardzo proste – rozliczenia finansowe, zazdrość czy wyeliminowanie konkurencji.

Mając takie informacje, policjanci CBŚP przygotowali działania, podczas których wszystkie osoby podejrzewane miały być zatrzymane jednocześnie. Policjanci przypuszczali, że podejrzani mogą posiadać broń palną i zachowywać się niebezpiecznie, dlatego podczas zatrzymań działania prowadzone były z udziałem policyjnych antyterrorystów z Krakowa i Kielc.

6 zatrzymanych

Akcję przeprowadzono w środę na terenie województwa świętokrzyskiego. Wówczas to funkcjonariusze krakowskiego CBŚP wspólnie z policjantami z Kielc zatrzymali cztery osoby: Adama K. (56 lat), Teresę J. (55 lat), Sylwestra J. (46 lat) oraz Piotra J. (49 lat).

Przełom w sprawie makabrycznego zabójstwa dziewczyny sprzed 20 lat. Policja zatrzymała podejrzanego

Małopolscy policjanci zatrzymali na krakowskim Kazimierzu 52-letniego mężczyznę podejrzewanego o makabryczne zabójstwo w 1998 r. Oprawca zabił...

zobacz więcej

Podczas przeszukania jednego z mieszkań policjanci znaleźli ukrywającego się od niemal dwóch lat 33-letniego Kamila S. Mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Kielcach na podstawie listu gończego. On także został zatrzymany.

Kolejne dwie osoby, Tadeusza G. (57 lat) oraz Mirosława K. (55 lat), policjanci doprowadzili do prokuratury z zakładów karnych, gdzie odbywają wieloletnie kary pozbawienia wolności za zabójstwa i rozboje.

Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty popełnienia łącznie sześciu zabójstw, w tym czterech z użyciem broni palnej. Sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec trzech podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za zabójstwo może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej