Polska Razem zmieni nazwę? 4 listopada prezentacja nowej formacji

Obóz Zjednoczonej Prawicy poszerza się (fot. PAP/Tomasz Gzell)

4 listopada podczas kongresu Polski Razem zostanie zaprezentowana nowa formacja polityczna – zapowiedział szef partii Jarosław Gowin. Obóz Zjednoczonej Prawicy poszerza się o nowe środowiska, które podjęły współpracę z Polską Razem, m.in. o Republikanów – podkreślił.

Gowin po spotkaniu z prezesem PiS: dyskutowaliśmy o palących problemach politycznych

Dyskutowaliśmy o najbardziej palących problemach politycznych, takich jak reforma wymiaru sprawiedliwości – powiedział w czwartek prezes Polski...

zobacz więcej

Na piątkowej konferencji w Sejmie Gowin powiedział, że poza Republikanami jego ugrupowanie będzie współpracowało ze środowiskami wolnościowymi i samorządowymi.

– Łączy nas wiara w wolny rynek, w niskie podatki, w prywatną własność, a równocześnie przywiązanie do tradycyjnych wartości, takich jak naród, patriotyzm i wiara chrześcijańska – podkreślił wicepremier. – Wszystkich nas łączy też przekonanie, że w polityce najważniejsza jest gospodarka – dodał Gowin.

Jak mówił, środowiska samorządowe są ważne, ponieważ nacisk w programie nowej partii zostanie położony właśnie na samorząd. Dopytywany dodał, że nazwa nowej formacji zostanie ujawniona podczas listopadowego kongresu.

Wiceprezes Polski Razem wicemarszałek Senatu Adam Bielan podkreślił z kolei, że środowiska, które deklarują chęć przyłączenia się do Zjednoczonej Prawicy, są „bardzo bogate intelektualnie i w sensie strukturalnym”.

– Na kolejnych konferencjach prasowych będziemy ujawniać kolejne osoby i środowiska, które 4 listopada do nas dołączą – poinformował Bielan.

Nowa partia została zaplanowana już w sierpniu. Portal tvp.info ujawnia szczegóły

Wicepremier Jarosław Gowin poinformował dziś o powstaniu nowej partii, która „będzie częścią obozu rządzącego”. Nowe ugrupowanie powołać ma jego...

zobacz więcej

Prezent dla PiS

– Jarosław Gowin daje prezent Jarosławowi Kaczyńskiemu w postaci elektoratu, który był po części osamotniony, a po części rozglądał się za innymi, alternatywnymi propozycjami politycznymi. Gowin odpowiada na istotną potrzebę grup elektoratów i daje Kaczyńskiemu wyborców zagospodarowanych przez Zjednoczoną Prawicę. To strategia bez zastrzeżeń, klasyka polityki, jeśli chodzi o sprawne zagospodarowywanie grup wyborczych. Niepozostawianie pola do gry przez innych – podsumował prezes Instytutu Nowych Mediów Eryk Mistewicz.

Jak zaznaczył, „to jest projekt, który poszerza obszar oddziaływania Zjednoczonej Prawicy, a de facto polepsza sytuację PiS”. – Bardzo ważna jest dywersyfikacja formacji politycznych tak, aby każdy wyborca centroprawicy mógł znaleźć swoją partię – zauważył ekspert.

Według Mistewicza „powstanie nowej formacji utrudnia również działanie opozycji, bowiem zajmuje kolejne pola, które ona opuściła”.

źródło:

Zobacz więcej