Obcokrajowcy w ciężarówce w Gliwicach. Kierowca usłyszał krzyki

Obcokrajowcy w ciężarówce w Gliwicach (fot.kas.gov.pl)

Dwóch obcokrajowców bez dokumentów, prawdopodobnie Afgańczyków, znaleźli w Gliwicach, w zaplombowanej naczepie ciężarówki, funkcjonariusze śląskiej Służby Celno-Skarbowej.

Celnicy znaleźli ludzką czaszkę w lotniczym bagażu

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej podczas rutynowej kontroli na lotnisku Szczecin-Goleniów natrafili w jednej z walizek na ludzką...

zobacz więcej

Kierowca, oczekujący na odprawę celną w Gliwicach, usłyszał krzyki dobiegające z naczepy ciężarówki. Powiadomił celników, a ci wezwali funkcjonariuszy Straży Granicznej i policjantów.

Funkcjonariusze przyjechali na miejsce i otworzyli naczepę. W środku znaleźli dwóch cudzoziemców. – Mężczyźni w języku angielskim przekazali informację, że są obywatelami Afganistanu. Nie jest to jednak potwierdzone ze względu na to, że oni nie posiadają przy sobie żadnych dokumentów – powiedziała w rozmowie z portalem tvp.info kpt. SG Katarzyna Walczak ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

W zaplombowanej naczepie

Funkcjonariusze KAS ustalili, że po załadunku towaru w Czarnogórze ciężarówka została zaplombowana. Druga plomba została założona na granicy serbsko-węgierskiej. Wstępne oględziny plomb, linki i plandeki nie wykazały śladów ingerencji, jednak po dokładnym obejrzeniu plandeki kierowca zauważył uszkodzenie w górnej części konstrukcji. Jak się okazało, linka celna była przecięta i ponownie zgrzana w taki sposób, że zwykłe oględziny nie wskazywały na ingerencję.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani przez Straż Graniczną. – Prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia ich danych osobowych, obywatelstwa, skąd przyjechali, jaki był cel ich podróży oraz czy nie składali w innym państwie wniosku o status uchodźcy. Jest to dwóch młodych mężczyzn, ich dokładny wiek nie jest jeszcze ustalony – powiedziała kpt. Katarzyna Walczak

(fot.kas.gov.pl)

źródło:
Zobacz więcej