Władze Rimini pozywają oprawców polskich turystów

Rimini stroną poszkodowaną w sprawie napaści na polskich turystów (fot. PAP/EPA/PASQUALE BOVE)

Władze Rimini wystąpiły z powództwem cywilnym przeciw gangowi, który w sierpniu zaatakował polskich turystów. Proces karny przeciw 20-letniemu domniemanemu przywódcy gangu zostanie wznowiony 17 października.

Złapano czwartego członka gangu, który zaatakował polskich turystów w Rimini

Dwaj nieletni Marokańczycy przyznali się do napaści na Polaków w Rimini – poinformowała włoska agencja Ansa. Wcześniej zgłosili się na posterunek...

zobacz więcej

Władze miasta Rimini wystąpiły o status strony poszkodowanej w związku z brutalnym atakiem w sierpniu czteroosobowej bandy na polskich turystów i transseksualną osobę z Peru. Oświadczenie w tej sprawie wydał w piątek zarząd miejski.

Zarząd miejski podczas posiedzenia, jak wyjaśniono, mianował adwokata z Rimini Maurizio Ghinellego na swego pełnomocnika. Mecenas Ghinelli jest jednocześnie pełnomocnikiem dwojga Polaków na procesie Butungu.

Władze lokalne swą decyzję o uznaniu się za stronę poszkodowaną uzasadniły tym, że wydarzenia z końca sierpnia „wywołały głęboki wstrząs we wspólnocie mieszkańców Rimini, w kraju i za granicą”.

Zapowiedziano, że władze będą reprezentowane w sali sądowej, by „bronić ofiar i razem z nimi całej wspólnoty z Rimini, wstrząśniętej tymi strasznymi wydarzeniami i okrutną przemocą”.

Rimini ofiarą


W komunikacie wyjaśniono, że zarząd miasta Rimini występuje z powództwem cywilnym, uważając się za stronę poszkodowaną przez sprawców wydarzeń, do których doszło w nocy z 25 na 26 sierpnia.

Wtedy to na plaży zaatakowana została para młodych turystów z Polski. Kobieta została wielokrotnie zgwałcona, a jej partner dotkliwie pobity i poważnie zraniony.

Następnie członkowie bandy w wieku od 15 do 20 lat zaatakowali i zgwałcili transseksualistę z Peru. Wszyscy zostali aresztowani. Proces szefa gangu, Kongijczyka Guerlina Butungu, rozpoczął się 3 października i zostanie wznowiony 17 października. Trzej nieletni, synowie imigrantów z Maroka i Nigerii, będą sądzeni w osobnym trybie przed specjalnym trybunałem.

źródło:
Zobacz więcej