Andruszkiewcz: Parlamentarzyści opozycji poniżają własną ojczyznę

– Konfederacja targowicka, która zdradziła Polskę, też mówiła, że działa w interesie Polski. Zawiązano wówczas z sojusz z Rosją przeciwko Polsce. Dzisiaj parlamentarzyści opozycji w Polsce, na forum międzynarodowym głosują przeciwko Polsce, czyli poniżają własną ojczyznę. Mówią, że robią to dla Polski. To jest niepoważne – stwierdził w TVP Info poseł Adam Andruszkiewicz z Kukiz'15. Ocenił w ten sposób rezolucję Rady Europy ws. praworządności w niektórych krajach Europy, którą poparli posłowie PO i Nowoczesnej.

Rada Europy przyjęła rezolucję ws. praworządności w Polsce. Poparli ją parlamentarzyści PO i Nowoczesnej

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło w środę wieczorem rezolucję ws. praworządności w niektórych krajach Europy, w tym Polsce. Wezwało w...

zobacz więcej

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło w środę rezolucję ws. praworządności w niektórych krajach Europy, w tym Polsce. Wezwało w niej pięć krajów do podjęcia działań w kierunku przywrócenia rządów prawa.

Za przyjęciem rezolucji zagłosowało 42 członków zgromadzenia, przeciwko było dziewięciu. Rezolucję poparli parlamentarzyści opozycji z PO i Nowoczesnej, przeciwko byli posłowie PiS i Kukiz'15.

Autorem wniosku i sprawozdawcą projektu rezolucji był niemiecki poseł Bernd Fabritius, wiceszef komisji prawnej i praw człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego RE. Jak argumentował podczas debaty, projekt powstał, bo w niektórych krajach prawo nie jest przestrzegane.

Przyjęta rezolucja dotyczy oprócz Polski także Bułgarii, Mołdawii, Rumunii i Turcji. Dokument wzywa państwa członkowskie Rady Europy do pełnego wdrożenia zasad państwa prawa.

– Rada Europy przeżywa największy kryzys od momentu swojego powstania. Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy oskarżony jest o korupcję. To jest kuriozum – dodał Włodzimierz Bernacki, poseł PiS.

– Mamy instytucje międzynarodowe, Polska wchodzi w skład tych instytucji. Polscy parlamentarzyści mają prawo korzystać z tego, aby przedstawiać sytuacje w Polsce za granicą – stwierdził z kolei Sławomir Potapowicz z Nowoczesnej.

źródło:
Zobacz więcej