Gangsterskie porachunki w Szwecji? Wielu rannych w strzelaninie

Trwa obława na sprawcę (fot. TT)

Strzelanina w centrum miasta Trelleborg w południowej Szwecji. Media donoszą, że co najmniej siedem osób zostało rannych. Policja wskazuje, że cztery osoby trafiły do szpitala. Wykluczono terrorystyczny charakter incydentu. Trwa obława na sprawcę.

Strzelanina w Malmoe. Sprawca krzyczał: kto pobił mojego brata?

Horror na zabawie w jednym z lokali w Malmoe w Szwecji. Nad ranem nieznany sprawca otworzył ogień do jej uczestników. Trzy osoby zostały ranne,...

zobacz więcej

Do strzelaniny doszło około godz. 23.30 w mieście leżącym około 30 km od Malmö. Media informowały o strzelcu, który otworzył ogień na zatłoczonym placu w centrum miasta. Uzbrojeni policjanci otoczyli centrum 30-tysięcznego Trelleborga. Trwa obława na sprawcę.

– Otrzymaliśmy kilka doniesień o strzelaninie w Trelleborg. Kiedy dojechaliśmy na miejsce zobaczyliśmy kilka osób z ranami postrzałowymi. W tej chwili nie mamy żadnych informacji, ale prowadzimy śledztwo, część miasta została objęta blokadą, by sprawca nie mógł uciec – powiedział Fredrik Bratt z lokalnej policji.

Media sugerują, że rannych jest więcej, bo siedem osób. Miały one odnieść obrażenia w innych częściach miasta.

Jak podkreślają media, strzelanina najpewniej miała związek z działalnością gangów. Trelleborg, podobnie jak pobliskie Malmö zmaga się problemem przestępczości zorganizowanej, który przybrał na sile po wybuchu kryzysu migracyjnego.

źródło:
Zobacz więcej