Sejm przeciwny uchyleniu immunitetu Dominikowi Tarczyńskiemu

Wniosek w sprawie immunitetu Dominika Tarczyńskiego złożył poseł PO Marcin Kierwiński (fot. arch. PAP/Jacek Turczyk)

Podczas czwartkowego głosowania większość posłów była przeciwna uchyleniu immunitetu Dominikowi Tarczyńskiemu z Prawa i Sprawiedliwości i wyrażeniu zgody na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej.

Tarczyński: Kierwiński nie zamknie mi ust. Niech odpowie czy ma kontakt z ludźmi z Airbusa

Poseł PiS, Dominik Tarczyński, może stracić immunitet. Komisja Regulaminowa opowiedziała się w środę za przyjęciem wniosku o uchylenie immunitetu...

zobacz więcej

Za uchyleniem mu immunitetu opowiedziało się 186 posłów, przeciw było 240, a pięciu wstrzymało się od głosu.

Przed dwoma tygodniami sejmowa Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych opowiedziała się za przyjęciem wniosku o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła PiS Dominika Tarczyńskiego. Wniosek w tej sprawie złożył poseł PO Marcin Kierwiński.

Marcin Kierwiński złożył wcześniej prywatny akt oskarżenia, w którym zarzucał posłowi Tarczyńskiemu, że ten pomawia go o niezgodne z prawem lobbowanie na rzecz Airbus Helicopters. Chodzi m.in. o wypowiedź posła PiS na antenie TVP z maja br. oraz na portalu społecznościowym Twitter. Tarczyński pytał wówczas Kierwińskiego „czy jego zainteresowanie przetargiem na śmigłowce wynika z faktu, że pracował dla firmy Airbus i czy utrzymuje kontakty z pracownikami tej spółki”.

źródło:

Zobacz więcej