Zapakowane do pudełka i zakopane. Policja znalazła zwłoki noworodka

Makabrycznego odkrycia dokonano w Brzezinach (fot. Flickr/ tvprzeworsk tvprzeworsk)

Ciało noworodka znaleźli policjanci na jednej z posesji w miejscowości Brzeziny w woj. lubelskim. Włożono je do tekturowego pudełka i zakopano. Policja zatrzymała 27-letnią kobietę.

Policjanci znaleźli matkę noworodka z gdańskiej sortowni śmieci

Gdańska policja zatrzymała matkę martwego noworodka znalezionego w sortowni śmieci. Rodzicielstwo 25-latki potwierdziły badania genetyczne. Kobieta...

zobacz więcej

– Policjanci szukali zwłok noworodka w Brzezinach, po tym jak dostali informację, że 27-letnia obecnie kobieta 8 lub 9 lat temu urodziła dziecko i zakopała je – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu Bartosz Wójcik.

W końcu odnaleziono je na jednej z posesji w miejscowości Brzeziny w woj. lubelskim. – Zwłoki dziecka, były zakopane w ziemi, w tekturowym pudełku. Ciało było w zaawansowanym stadium rozkładu, lekarz nie potrafił określić płci dziecka ani jego wieku" –powiedział Wójcik.

Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Krasnymstawie. Zwłoki przewieziono do zakładu medycyny sądowej, gdzie zostanie przeprowadzona sekcja. Ma ona m.in. wyjaśnić, czy dziecko urodziło się żywe. Do sprawy zatrzymano 27-letnią kobietę. Będzie przesłuchana w piątek.

źródło:

Zobacz więcej