Rosja ponownie straszy Polskę Iskanderami

Rosyjski deputowany skrytykował USA, Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię za rozmieszczanie dodatkowych sił amerykańskich w pobliżu rosyjskich granic (fot. REUTERS/Sergei Karpukhin)

Rosja znowu straszy NATO rozmieszczeniem kompleksów rakietowych Iskander w pobliżu granic Polski i Litwy. – Nie będziemy patrzeć z opuszczonymi rękami, ale podejmiemy odpowiednie kroki – powiedział rosyjski deputowany Władimir Szamanow.

Rosja rozmieści dodatkowe rakiety w Kaliningradzie. „W charakterze środków odwetowych”

Rosja rozmieści w Kaliningradzie dodatkowe systemy rakietowe „S-400” i „Iskander”. Według agencji Ria Novosti jest to odpowiedź Moskwy na rozbudowę...

zobacz więcej

Cytowany przez agencję Ria Novosti szef komisji obrony Dumy Państwowej Władimir Szamanow oświadczył, że Moskwa może zwiększyć liczbę tych nowoczesnych systemów wzdłuż swoich granic, w tym w obwodzie kaliningradzkim.

Rosyjski deputowany skrytykował Stany Zjednoczone oraz Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię za rozmieszczanie dodatkowych sił amerykańskich w pobliżu rosyjskich granic. – Nie będziemy patrzeć z opuszczonymi rękami, ale podejmiemy odpowiednie kroki – powiedział Władimir Szamanow.

Wskazał na rozmieszczanie w pobliżu granic z państwami NATO dodatkowych oddziałów, w tym wyposażonych w rakiety typu Iskander. Według słów rosyjskiego polityka, te lądowe pociski balistyczne mogą trafić również w większej liczbie do graniczącego z Polską i Litwą Kaliningradu.

źródło:

Zobacz więcej