Wilk przerobiony na dywanik w pocztowej przesyłce z Kanady

Dywanik uszyty ze spreparowanej skóry wilka szarego – taka paczka prosto z Kanady trafiła na pocztę w Zabrzu. Myśliwskie trofeum zostało wysłane bez wymaganego zezwolenia. Teraz sprawą zajmie się sąd.

Młode sfinksy zawrócone na granicy. Ukryto je w torbach podróżnych

Siedemnaście małych kotów przemytnicy upchnęli w torbach podróżnych – dowiedział się portal tvp.info. Miauczący przemyt okazał się niedoskonały....

zobacz więcej

Podczas kontroli jednej z paczek mundurowi z Oddziału Celnego Pocztowego w Zabrzu (woj. śląskie) odkryli niezwykłą zawartość – dywanik z doskonale wyprawionej skóry wilka szarego. Paczka, wysłana z Kanady, została zgłoszona do odprawy celnej jako trofeum myśliwskie. Adresatem był mieszkaniec województwa małopolskiego.

Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili dokumentację towarzyszącą przesyłce. Ze względu na fakt, iż gatunek wilka szarego (Canis lupus) podlega ochronie, przywóz takiego trofeum wymaga stosownego zezwolenia. Do odprawy celnej taki dokument nie został przedłożony.

Wyprawiona skóra wraz z głową została zatrzymana na potrzeby postępowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przywóz takich okazów bez wymaganego pozwolenia traktowany jest jako przemyt. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat, grzywna i przepadek okazu. O wysokości kary zdecyduje sąd.

(fot. KAS)

źródło:
Zobacz więcej