Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Morawiecki: Bateria co dziewiątego auta na prąd może być z Polski

– Bateria co dziewiątego samochodu elektrycznego jeżdżącego po Europie będzie mogła pochodzić z Polski – oświadczył wicepremier Mateusz Morawiecki przy okazji wręczenia koreańskiej firmie LG Chem zezwolenia na prowadzenie działalności.

Morawiecki: za 2-3 lata ponad tysiąc autobusów elektrycznych w miastach

– Sądzę, że za dwa-trzy lata będziemy mieli kilkaset, jeśli nie powyżej tysiąca autobusów elektrycznych jeżdżących po polskich miastach w ramach...

zobacz więcej

– Ta inwestycja wpisuje się bardzo mocno w naszą strategię elektromobilności – mówił Morawiecki. Jak dodał, wszyscy widzimy, że trend elektromobilności jest już „za zakrętem”, a Polska przyciąga coraz więcej inwestycji zagranicznych.

– Polska staje się jednym z kluczowych węzłów globalnego łańcucha wartości w tak zaawansowanych dziedzinach jak elektromobilność – ocenił wicepremier.

Agencja Rozwoju Przemysłu w imieniu ministra rozwoju udzieliła spółce LG Chem Wrocław zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie specjalnej podstrefy ekonomicznej Wrocław-Kobierzyce.

Koreański LG Chem - filia koncernu LG - zamierza tam wybudować fabrykę baterii do samochodów elektrycznych. Budowa ma zostać ukończona w 2018 r., fabryka ma być w stanie wyprodukować nawet 100 tys. baterii rocznie. Ma to być największa tego typu fabryka w Europie. Odbiorcami mają być czołowe koncerny motoryzacyjne. Bezpośrednie zatrudnienie w fabryce ma znaleźć 2,5 tys. ludzi. LG planuje też stworzenie ośrodka badawczo-rozwojowego.

źródło:

Zobacz więcej