RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Wszystko ma krążyć wokół człowieka”. „Polskie Kompasy” wręczone

Wicepremier Mateusz Morawiecki otrzymał specjalną nagrodę „Gazety Bankowej” – „Złoty Polski Kompas 2017”. – Jednym z naszych celów jest to, aby mali i średni polscy przedsiębiorcy najszybciej urośli, bo to na nich będzie się opierała gospodarka przyszłych lat – podkreślił w przemówieniu.

Morawiecki: DCT Gdańsk to niezwykle ważny projekt dla gospodarki

Terminal kontenerów DCT Gdańsk, który jako jedyny na Bałtyku ma możliwość przyjmowania największych kontenerowców świata, to niezwykle ważny...

zobacz więcej

Podczas uroczystej gali w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie premier Beata Szydło, zeszłoroczna laureatka nagrody, podkreśliła, że priorytetem rządu w tym roku jest gospodarka.

W dobrym kierunku

– Rok temu, odbierając nagrodę Polski Kompas 2016, chciałam, żeby ten kompas prowadził nas w dobrym kierunku, w którym zobowiązaliśmy się w kampanii wyborczej i który wyznaczyli nam Polacy. Dziś mogę powiedzieć, że łódź, którą płynie biało-czerwona drużyna, płynie według tego kompasu w kierunku, który sobie założyliśmy – podkreśliła.

Minister rozwoju i finansów w wystąpieniu po otrzymaniu nagrody zaznaczył, że małym i średnim przedsiębiorcom jest niełatwo. – Dlatego staramy się różne ułatwienia wprowadzać – wyjaśnił.

– To nagroda dla całego zespołu gospodarczego, bardzo szerokiego, w rządzie i poza rządem. Mnóstwo osób pracuje nad tym, aby polska gospodarka jak najlepiej się rozwijała – powiedział Morawiecki, dziękując za nagrodę.

Wicepremier przypomniał, że premier Szydło często podkreśla, że gospodarki nie można rozwijać w oderwaniu od rodzin, ludzi i obywateli, od przedsiębiorców, od konsumentów. – Wszystko ma krążyć wokół człowieka – zaznaczył.

Areszt dla trojga podejrzanych ws. reprywatyzacji m.in. Chmielnej 70

Trzy miesiące aresztu dla 3 osób zamieszanych w warszawską reprywatyzację m.in. Chmielnej 70. Są to: były dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej mec....

zobacz więcej

Nagrody „Polski Kompas” przyznawane są przez „Gazetę Bankową” osobom i instytucjom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla rozwoju polskiej gospodarki. W tym roku, obok wicepremiera, Polskie Kompasy przyznano także Grupie Energa, PZU Zdrowie i PKN Orlen.

Specjalne wyróżnienie „Polski Kompas 2017” otrzymał także Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, za walkę z przestępczą reprywatyzacją. Powiedział, że to nagroda nie dla niego, a wszystkich ofiar i osób walczących ze złodziejską reprywatyzacją.

– Praca komisji pokazuje, że państwo polskie potrafi się podnieść i wygrywać z nieuczciwością – stwierdził.

Redakcja „Gazety Bankowej” trzy lata temu powróciła do swoich przedwojennych tradycji. Przygotowuje coroczne podsumowania stanu gospodarki, przeglądu instytucji finansowych i ubezpieczeniowych, a także spółek notowanych na GPW i zgłoszonych w UKNF.

Redaktor naczelny „Gazety Bankowej” Maciej Wośko mówił, że w tym roku redakcja zaprosiła do współtworzenia rocznika nie tylko dziennikarzy ekonomicznych i analityków polskiego rynku.

– Oddaliśmy łamy uczestnikom rynku finansowego – szefom przedsiębiorstw reprezentujących branże omawiane w poszczególnych działach, przedstawicielom największych spółek Skarbu Państwa, a także kreatorom zmian gospodarczych i architektom przepisów, przedstawicielom rządu – reprezentującym kluczowe resorty ściśle wpływające na polską gospodarkę – powiedział Wośko.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej