Wyziębione dziecko „pod opieką” pijanej matki

Chłopiec trafił do szpitala (fot. Shutterstock/Photographee.eu)

Sąd zajmie się sprawą 31-letniej kobiety, która po pijanemu opiekowała się swoim synem. Chłopczyk, z którym spacerowała po ulicach podkieleckiej Morawicy, miał na sobie tylko pieluszkę i koszulkę. Trafił do szpitala.

Dziecko znalezione na śmietniku. Trwa walka o jego życie

W śmietniku przy ul. Armii Krajowej w Szczecinku znaleziono noworodka. Dziecko zostało przewiezione do szpitala.

zobacz więcej

We wtorek do komisariatu policji w Morawicy zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że przy jednym z przystanków zauważyła nietrzeźwą matkę opiekującą się małym dzieckiem, które według zgłaszającej miało być nieodpowiednio ubrane.

– Policjanci udali się pod wskazany adres, gdzie nie spotkali kobiety, jednak zgłoszenie potraktowali bardzo poważnie i zaczęli sprawdzać okolice. W Morawicy natrafili na panią, która idąc z wózkiem, wyraźnie się zataczała. Okazało się, że to 31-letnia matka, w wózku był jej roczny syn – poinformował rzecznik kieleckiej policji st. sierż. Karol Macek.

Chłopczyk był ubrany w samą koszulkę i pieluszkę


Mundurowi wzięli zziębnięte dziecko i matkę do radiowozu i zadzwonili po pogotowie. – Okazało się, że dziecko miało 35,4 st. Celsjusza, czyli wcześniej temperatura jego ciała musiała być jeszcze niższa – tłumaczył Macek.

Dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie przebywa na obserwacji. Macek zapewnił, że u chłopca nie ma zagrożenia życia. Podczas interwencji policjanci przebadali alkomatem 31-letnią matkę – miała ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

źródło:

Zobacz więcej