CBŚP i skarbówka zrobiły nalot na fabrykę papierosów. W trakcie akcji… przyjechała kolejna dostawa

Likwidacja fabryki papierosów (fot. CBŚP)

Profesjonalną fabrykę do produkcji nielegalnych papierosów zlikwidowali policjanci CBŚP w miejscowości Maszewo Duże w okolicach Płocka. Na miejscu przejęto 1,9 miliona papierosów i ponad 3,5 tony krajanki tytoniowej. Już w czasie akcji policji i skarbówki na posesję przyjechał mężczyzna, który dowiózł do fabryki 1,7 tony krajanki. – Z naszych ustaleń wynika, że w fabryce prawdopodobnie wyprodukowano do 25 mln papierosów – mówią śledczy.

CBŚP uderzyło w międzynarodowy gang producentów papierosów

Kolejnych 12 osób z międzynarodowego gangu, zajmującego się produkcją i przemytem papierosów, zatrzymali funkcjonariusze CBŚP z Przemyśla, wspólnie...

zobacz więcej

Przed kilkoma miesiącami funkcjonariusze CBŚP oraz Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego natrafili na ślad nielegalnej fabryki papierosów. Miała działać w okolicach Płocka i mieć znaczącą wydajność. Wytworzone w niej papierosy trafiały później do kolejnego miejsca, gdzie były sortowane i konfekcjonowane.

Policjanci ustalili, że fabryka działa w opuszczonej hali w miejscowości Maszewo Duże. Razem z kolegami ze skarbówki, zdecydowali się wkroczyć do manufaktury. Z ich informacji wynikało, bowiem, że w najbliższym czasie urządzenia do produkcji papierosów mogą zostać przeniesione w inne miejsce.

„Kocioł”

Policjanci wkroczyli w chwili, gdy w fabryce produkcja szła pełną parą. W hali krzątało się czterech mężczyzn: Polak i trzech Ukraińców. Na miejscu zabezpieczono kompletną linię produkcyjną, niemal 1,9 miliona sztuk papierosów, ponad 3,5 tony krajanki tytoniowej oraz niezbędne do produkcji komponenty. Część towaru była zapakowana w kartony i prawdopodobnie miała zostać wywieziona do kolejnej manufaktury – tym razem zajmującej się konfekcjonowaniem papierosów.

Chcieli okraść byłych kompanów z „lewych papierosów” – doprowadzili policję do fabryki

Gangsterzy produkujący podrabiane papierosy pokłócili się o zyski z nielegalnej produkcji. Odchodząc z grupy postanowili okraść swoich byłych...

zobacz więcej

Funkcjonariusze dostali niespodziewany prezent w czasie akcji. Na teren posesji przyjechał, bowiem samochód dostawczy. Okazało się, że ładunkiem było ponad 1,7 tony krajanki tytoniowej. kierowca nie chciał jednak powiedzieć skąd przywiózł towar i kto mu to zlecił.

Miliony spod strzechy

Na miejscu zatrzymano sześć osób, w tym kierowcę samochodu dostawczego, właściciela hali oraz cztery osoby związane z produkcją nielegalnych papierosów.

– Zabezpieczone w trakcie przeszukania wyroby akcyzowe, w postaci krajanki tytoniowej i papierosów mogłyby narazić Skarb Państwa na straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego, w wysokości ponad 4 mln zł. Wszystkim zatrzymanym ogłoszono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych oraz przestępstw karno‑skarbowych. Wszystkich sześciu podejrzanych trafiło do aresztu – powiedziała tvp.info prok. Olimpia Gapanowicz, naczelnik Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Z ustaleń śledczych wynika, że w fabryce do chwili jej zlikwidowania można było wyprodukować około 25 milionów sztuk papierosów.

Likwidacja fabryki papierosów (fot. CBŚP)

źródło:
Zobacz więcej