Rajd po krajowej „szesnastce”. Ułamki sekund od tragedii [WIDEO]

Sąd może ukarać mężczyznę bardziej surowo niż drogówka (fot. yt/KWP Olsztyn)

Cudem uniknął śmierci 26-latek, który wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej na drodze krajowej nr 16. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Kierowca będzie tłumaczył się w sądzie.

Pijacki rajd po jeziorze. Auto przepadło pod lodem

Wizytami w szpitalu i policyjnym areszcie skończyły się popisy dwóch nietrzeźwych mężczyzn z woj. warmińsko-mazurskiego. Samochodem subaru jeździli...

zobacz więcej

Olsztyńscy policjanci nagrali niebezpieczny manewr na krajowej „szesnastce” w okolicy miejscowości Barczewo. Kierowca volkswagena niebezpiecznie wyprzedzał na podwójnej ciągłej pojazd jadący w kierunku Biskupca.

Policjanci podkreślają, że tym manewrem stworzył bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego, a sam cudem uniknął śmierci. Sprawcą wykroczenia okazał się 26-letni mieszkaniec Olecka. Tłumaczył, że bardzo się śpieszył.

Za narażenie innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Postanowili też skierować wniosek do sądu. Ten może wziąć pod uwagę wyjątkowo niebezpieczne zachowanie kierującego na drodze i zastosować dotkliwszą karę, niż przewiduje taryfikator mandatowy.

Kierowca musiał tez pożegnać się z dowodem rejestracyjnym z powodu pękniętej szyby w aucie.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także o rozsądek i zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

źródło:
Zobacz więcej