RAPORT

Pogarda

Polskie autobusy w Wilnie. Solaris wygrał przetarg

Wartość przetargu to prawie 40,5 mln euro.  (fot. Materiały prasowe)
Wartość przetargu to prawie 40,5 mln euro. (fot. Materiały prasowe)

Najnowsze

Popularne

Władze Wilna poinformowały, że polska spółka "Solaris Bus & Coach" wraz z bankiem "Luminor" wygrała przetarg na dostarczenie nowych autobusów.

JP Morgan w Polsce. Zatrudni 3 tys. osób. „Dowód zaufania do polskiej gospodarki”

– Decyzja o ulokowaniu w Polsce jednej z siedzib JP Morgan, największego pod względem kapitalizacji banku na świecie, to dowód zaufania do naszej...

zobacz więcej

Solaris pokonał w przetargu spółkę „Adampolis” z „UniCredit Leasing”. Jak powiedział Polskiemu Radiu kierownik departamentu transportu w samorządzie miasta Wilna Kastytis Lubys, oferta polskiej firmy była korzystniejsza ekonomicznie.

– Mimo, że ceny zaoferowane przez obie spółki były podobne, to Solaris zobowiązał się dostarczyć pierwszą partię autobusów w ciągu 158 dni od podpisania umowy, a całość w ciągu 272 dni – dodaje szef departamentu.

– Dla Wilna to ważne kryterium, aby nowe, wygodne autobusy pojawiły się w mieście jak najszybciej - wyjaśnił Lubys.

Miasto zdecydowało się na zakup 100 autobusów dwuosiowych i 50 autobusów przegubowych trzyosiowych w formie leasingu. Wartość przetargu to prawie 40,5 mln euro.

We wrześniu władze Wilna poinformowały, że „Solaris Bus & Coach” dostarczy w przyszłym roku 41 nowych trolejbusów. Wileński przewoźnik dysponuje flotą 389 autobusów. Większość z nich ma już ponad 14 lat. Po mieście jeżdżą też 252 trolejbusy, z których część służy już od 21 lat.

Z komunikacji miejskiej codziennie korzysta około pół miliona pasażerów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
Zobacz więcej