RAPORT

Pogarda

Wyszedł z domu i nigdy nie wrócił. Archiwum X wyjaśniło kolejną zbrodnię

Zatrzymani usłyszeli zarzuty zabójstwa oraz pomocnictwa i mataczenia w sprawie (fot. arch/PAP/Marcin Bielecki)
Zatrzymani usłyszeli zarzuty zabójstwa oraz pomocnictwa i mataczenia w sprawie (fot. arch/PAP/Marcin Bielecki)

Najnowsze

Popularne

Policjanci z Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wyjaśnili kolejną zbrodnię – zabójstwo mężczyzny z 2014 r. w powiecie ząbkowickim. Zatrzymano już i tymczasowo aresztowano pięć osób podejrzanych o zabójstwo, pomocnictwo i składanie fałszywych zeznań.

Sprawa brutalnego morderstwa sprzed 18 lat pod lupą krakowskiego „Archiwum X”

Po osiemnastu latach policjanci z krakowskiego „Archiwum X” chcą odnaleźć szczątki zamordowanej studentki Katarzyny Z. W poniedziałek specjalna...

zobacz więcej

Rzecznik dolnośląskiej policji asp. szt. Paweł Petrykowski poinformował, że policjanci z dolnośląskiego Archiwum X współpracowali tym razem z Prokuraturą Okręgową w Świdnicy. Sprawa dotyczy 56-letniego wówczas mężczyzny. W lipcu 2014 r. zniknął, a rodzina zgłosiła jego zaginięcie. Przez długi czas nie udawało się ustalić, co się z nim stało.

– Sprawą zajęli się policjanci z Archiwum X. Prowadzona przez nich analiza zebranych wówczas materiałów, dalsza praca operacyjna, a także realizowane czynności, w tym przeszukiwania terenu pozwoliły ustalić, że mężczyzna został zamordowany – powiedział rzecznik.

Ponowne przeszukanie terenu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i specjalnie wyszkolonego policyjnego psa doprowadziły do ujawnienia w jednym z kompleksów leśnych szkieletu najprawdopodobniej zamordowanego mężczyzny – podano w komunikacie.

Morderca wpadł po 20 latach, sukces bydgoskiego „Archiwum X”

Prze dwadzieścia lat był bezkarny, ale od sprawiedliwości nie ucieknie. Policjanci z bydgoskiego „Archiwum X” znaleźli mordercę, który w 1994 roku...

zobacz więcej

Ostatniego z podejrzanych zatrzymano piątek

Zatrzymano w tej sprawie pięć osób – dwie kobiety i trzech mężczyzn. W zależności od swojej roli w tej zbrodni usłyszeli oni zarzuty zabójstwa oraz pomocnictwa i mataczenia w sprawie – poinformował Petrykowski.

Trzy z zatrzymanych osób przebywały poza granicami Polski. Po zabójstwie wyjechały do Anglii i Niemiec. Wszyscy zatrzymani w tej sprawie, na wniosek świdnickiej prokuratury, zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani.

Ostatniego z podejrzanych policjanci z Archiwum X zatrzymali, współpracując ze Strażą Graniczną, w miniony piątek na terenie wrocławskiego lotniska. – Obecnie policja i prokuratura w dalszym ciągu badają drobiazgowo wszystkie wątki tej sprawy – dodał rzecznik.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej