Celebryci za kółkiem. Nie tylko Najsztub ma problemy z prawem

Wciąż nie wiadomo, czy Piotr Najsztub miał prawo jazdy, gdy spowodował wypadek drogowy. To nie pierwszy przypadek, gdy celebryci mają problemy z prawem. W 2015 r. pijanego Daniela Olbrychskiego policja zatrzymała za kółkiem, miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Z kolei w 2014 r. Dariusz Krupa, były mąż Edyty Górniak, pod wpływem narkotyków potrącił 63-letnią kobietę na pasach. Jego samochoód uderzył w przechodzącą przez pasy na zielonym świetle kobietę.

Dziennikarz TOK FM i TVN Style o mieszkańcach południa Polski: owcoje…cy

„Przyglądam się tym wpisom o kozoj...ach. A czym się oni różnią od naszych „owco i jagnio” j...ców z południa Polski? Tym, że umieją kebabić?” –...

zobacz więcej

Do wypadku Najsztuba doszło w czwartek wieczorem w Konstancinie-Jeziornie na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Piasta. Najsztub potrącił na pasach 77-letnią kobietę. Ranna trafiła do szpitala.

– Prowadzący pojazd marki Chevrolet 55-latek był trzeźwy, mężczyźnie zatrzymano dowód rejestracyjny za brak aktualnych badań technicznych samochodu oraz brak polisy OC. Kierowca nie posiadał też uprawnień do kierowania. Sprawdzamy, czy nie miał przy sobie dokumentu, czy też prawo jazdy zostało mu odebrane – powiedział „Super Expressowi” kom. Jarosław Sawicki, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

„SE” podał, że dziennikarz nie miał prawa prowadzić samochodu, ponieważ najprawdopodobniej w 2008 r. odebrano mu prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych i od tego czasu nie starał się o odzyskanie licencji.


– Mogę potwierdzić, że podczas kontroli po zdarzeniu kierujący pojazdem nie miał przy sobie prawa jazdy, ale na tym etapie nie mogę powiedzieć, czy w ogóle nie miał dokumentów – poinformował portal tvp.info kom. Jarosław Sawicki.

Powodują wypadki, biją i grożą. Polscy celebryci na bakier z prawem

Muzyk i aktor Rafał Olbrychski miał zaatakować pracownika firmy wodno-kanalizacyjnej – informował w poniedziałek „Super Express”. Polskich gwiazd...

zobacz więcej

Olbrychski na gazie

Daniel Olbrychski w 2015 r. został zatrzymany przez policję do rutynowej kontroli. Jak się okazało, aktor był pod wpływem alkoholu. Potem tłumaczył się, że wypił tylko dwa kieliszki wina poprzedniego dnia.

Sęk w tym, że w wydychanym powietrzu miał prawie promil alkoholu. Od razu stracił prawo jazdy.

– Policjanci prowadzący kontrolę przy ulicy Akacjowej w Podkowie Leśnej zatrzymali do kontroli samochód terenowy, którego kierowca, jak się okazało, znajduje się pod wpływem alkoholu. Wyniki badania to 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – poinformował wówczas starszy aspirant Mariusz Mrozek rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

– Jeśli się wypiło dwa kieliszki za dużo wina poprzedniego dnia, to nie należy ruszać samochodu, tylko iść do stajni piechotą. Ja się biję w pierś – tak po zdarzeniu Olbrychski tłumaczył się w rozmowie z rmf24.pl.

Dariusz K. prosi męża ofiary o wybaczenie. Chce jak najłagodniejszego wyroku

– Proszę i błagam pana o wybaczenie. Będę to robił do końca swoich dni – tak Dariusz K., oskarżony o to, że będąc pod wpływem kokainy śmiertelnie...

zobacz więcej

Naćpany celebryta na ulicach Warszawy

W 2014 r. Dariusz K., muzyk i były mąż Edyty Górniak, uderzył samochodem w przechodzącą przez pasy na zielonym świetle kobietę. Poszkodowana zmarła w wyniku odniesionych ran. Na miejscu zdarzenia okazało się, że były mąż Edyty Górniak był po zażyciu kokainy.W kwietniu 2016 r. sąd I instancji skazał go na 7 lat więzienia. Prokuratura domagała się 8 lat, jego obrońcy 5 lat pozbawienia wolności. Dariusz K. w połowie listopada 2016 roku wyszedł na wolność po wpłaceniu kaucji w wysokości 400 tys. złotych.

18 kwietnia 2017 roku sąd wydał prawomocny wyrok skazujący Dariusza K. na sześć lat więzienia – donosi portal gazetaprawna.pl.

Sąd orzekł ponadto wobec K. zakaz prowadzenia pojazdów przez 10 lat. Dariusz K. cały czas jest na wolności, usilnie stara się o wstrzymanie odbywania kary więzienia lub nawet zwolnienie go od niej za pomocą kruczków prawnych.

źródło:
Zobacz więcej