„W 78 minucie już myślałem, że będę wzywał lekarzy, ale potem pokazaliście panowie, kto tu rządzi”

Prezydent Andrzej Duda pogratulował piłkarzom (fot. Maciej Biedrzycki/KPRM)

Reprezentacja Polski pokonała Czarnogórę 4:2 i awansowała na mistrzostwa świata 2018. Piłkarzom w szatni pogratulował prezydent Andrzej Duda. – Jestem wam wdzięczny, bo na tak grającą polską reprezentację ludzie w Polsce naprawdę długo czekali – zwrócił się do piłkarzy prezydent Andrzej Duda.

Mecz Polska-Czarnogóra wygrał Franek. Chłopiec towarzyszył Robertowi Lewandowskiemu

Piłkarskie spotkanie z Czarnogórą było szczególnie ważne dla małego Franka, który przy pełnym stadionie towarzyszył Robertowi Lewandowskiemu...

zobacz więcej

– W 78 minucie wprawdzie już myślałem, że będę wzywał lekarzy, ale potem pokazaliście panowie kto tu rządzi – żartował prezydent Andrzej Duda.

Polacy w meczu z Czarnogórą dostarczyli kibicom bowiem wielu emocji. To właśnie w 78 minucie pierwsza piłka wpadła do bramki reprezentacji Polski. W 83. minucie Czarnogórcy wyrównali wynik.

– Takie mecze też muszą być. To by za łatwo przyszło – stwierdził w rozmowie z prezydentem selekcjoner Adam Nawałka.
 

Polacy wyszli na prowadzenie już dwie minuty później. Zwycięstwo przypieczętowali w 87 minucie.

– Jestem wam wdzięczny, bo na tak grającą polską reprezentację ludzie w Polsce naprawdę długo czekali – podsumował Andrzej Duda.

Dla biało-czerwonych trafili Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki i Robert Lewandowski, a samobójczego gola strzelił Filip Stojkovic. Po tak emocjonującym meczu trudno też dziwić się eksplozji radości, jaka wybuchła zaraz po meczu w szatni polskiej reprezentacji. Zwycięstwa piłkarzom pogratulowała także premier Beata Szydło.

źródło:
Zobacz więcej