RAPORT

Pogarda

Dziś Narodowy Dzień Sportu. Piknik na Stadionie Narodowym

Najwięcej atrakcji zaplanowano na błoniach Stadionu Narodowego (fot. Wikimedia Commons/Przemysław Jahr)
Najwięcej atrakcji zaplanowano na błoniach Stadionu Narodowego (fot. Wikimedia Commons/Przemysław Jahr)

Najnowsze

Popularne

W sobotę obchodzimy Narodowy Dzień Sportu. To ogólnopolska społeczna akcja, której celem jest popularyzacja ruchu, aktywności i zdrowego stylu życia. Jak co roku włączają się w nią czynni sportowcy, w tym medaliści mistrzostw świata. Najwięcej atrakcji zaplanowano na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie, gdzie odbędzie się piknik.

Dziś Narodowy Dzień Sportu. Cel – zachęcić Polaków do ruchu

W sobotę już po raz trzeci odchodziliśmy Narodowy Dzień Sportu. W całym kraju odbywały się tysiące bezpłatnych treningów, mające zachęcić Polaków...

zobacz więcej

Podczas Narodowego Dnia Sportu atrakcji nie zabraknie. Będzie też można potrenować z gwiazdami. Każdy może wejść i spróbować różnych dyscyplin sportowych. Mowa tu o bieganiu, lekkoatletyce, szermierce, sztukach walki, nordic walking, rolkach czy longboardzie.

Takie akcje społeczne jak Narodowy Dzień Sportu powodują, że coraz więcej Polaków po pracy czy szkole korzysta z zajęć ruchowych. – W okolicach Stadionu Narodowego takich amatorów zdrowego trybu życia nie brakuje na co dzień – mówi rzeczniczka obiektu Monika Borzdyńska. – Na naszej promenadzie widzimy codziennie takie osoby, które znajdują sobie kawałek miejsca i starają się uprawiać typowo miejskie sporty. Każdy, kto chce zacząć lub nie ma pomysłu jak zacząć, powinien odwiedzić błonia Stadionu i znaleźć odpowiedzi na swoje pytania – zachęca.

Narodowy Dzień Sportu odbędzie się po raz piąty. Piknik na błoniach Stadionu Narodowego rozpocznie się w południe.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej