RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Co za idiota to wymyślił?” Wielka akcja hejtowania modlitwy różańcowej

Fala hejtu zalała akcję „Różaniec bez granic” (fot. Twitter)
Fala hejtu zalała akcję „Różaniec bez granic” (fot. Twitter)

Granice Polski zostały otoczone modlitwą różańcową. Wierni podczas akcji „Różaniec do granic” modlą się za bezpieczeństwo naszego kraju i całego świata. Jednak inicjatywa spotyka się również z krytyką, a przeciwnicy zalewają portale internetowe falą hejtów.

Posłanka Nowoczesnej o „Różańcu do granic”: modlitwa „przeciwko komuś” wskazuje na polityczny charakter akcji

Joanna Schmidt, posłanka Nowoczesnej, złożyła interpelację do ministra infrastruktury w sprawie promocji na bilety dla uczestników akcji „Różaniec...

zobacz więcej

Miejsca modlitwy znalazły się wzdłuż całej, liczącej ponad 3,5 tys. km granicy kraju. Najpierw ze swoich miast i miejscowości wszyscy udali się do kościołów stacyjnych na msze i adorację Najświętszego Sakramentu. Później – do miejsc modlitwy różańcowej.

Zdecydowaną przeciwniczką akcji jest dziennikarka „Newsweeka” Renata Grochal, która akcję określa „różańcem do granic absurdu”. Padają pytania: „co za idiota to wymyślił i czemu ma służyć?”. Jedna z internautek dodała wpis, że „wycinka w puszczy była potrzebna do toczenia kul różańcowych”.
Wydarzenie odbywać się będzie w bardzo różnych miejscach: rzeki, morze, góry, a nawet powietrze – wszystkie te, które stanowią granice naszego kraju. Jednak Ci, którzy nie mogą w nim uczestniczyć osobiście, mogą wziąć udział poprzez modlitwę różańcową. Taka organizowana jest na przykład w szpitalach, co również spotkało się z krytyką i określeniem „absurd”.Fala hejtu uderza również w ambasadorów akcji, których religijność czy nawrócenie jest wyśmiewane. Krytyce została poddana nawet inicjatywa kolei POLREGIO, która umożliwiła uczestnikom wydarzenia dojazd do miejsca modlitwy i powrót za symboliczną złotówkę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej