RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Różaniec do granic” – w kajaku, na statku, na górskich szczytach

Na statku, na flisackiej tratwie albo w górskim schronisku – w sobotę wzdłuż liczącej 3,5 tys. km granicy Polski staną ludzie odmawiający różaniec. Akcję „Różaniec do granic” organizuje fundacja „Solo Dios Basta”.

Różaniec na Giewoncie. Wyjątkowa inicjatywa modlitewna

Modlitwa różańcowa w najbliższą sobotę podjęta zostanie także na szczytach i szlakach górskich; inicjatywa Różaniec do Granic otoczy całą Polskę –...

zobacz więcej

W ramach inicjatywy „Różaniec Do Granic” w święto Matki Bożej Różańcowej w 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski rozpoczęto modlitwę o pokój dla Polski i całego świata.

Uczestnicy zgromadzili się w kościołach o godz. 10.30, tam wysłuchują konferencji, uczestniczą we mszy i adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie przeszli lub przejechali do wyznaczonych „stref modlitwy” – ma ich być ok. 4 tys. – w których o godz. 14.00 rozpoczęła się modlitwa różańcowa.

Modlitwa na granicach jest odpowiedzią na prośbę o codzienne odmawianie różańca, którą Matka Boża miała wyrazić 140 lat temu w Gietrzwałdzie i 100 lat temu w Fatimie. Organizatorzy spodziewają się, że w wydarzeniu weźmie udział milion osób.

Krzysztof Ziemiec: kiedy wszystko zawodzi, zostaje modlitwa

Na statku, na flisackiej tratwie albo w górskim schronisku – w sobotę, 7 października wzdłuż liczącej 3,5 tys. km granicy Polski staną ludzie...

zobacz więcej

W kutrach, kajakach, na katamaranach

Część uczestników będzie się modlić w nietypowych miejscach. W kutrach na Zatoce Puckiej odmawiać różaniec będą rybacy z Jastarni, w kajakach na Łynę wypłyną wierni z okolicy Sępopola.

Z nadbrzeża w Tolkmicku w Diecezji Elbląskiej o godz. 14.00 wyruszy specjalnie wyczarterowany na tę okazję „różańcowy” statek pasażerski, na którym będzie prowadzona modlitwa dla ok. 100 pasażerów. Z kolei w archidiecezji warmińskiej część uczestników wydarzenia uda się na granicę na katamaranach.

Organizatorzy poinformowali, że w diecezji tarnowskiej „Różaniec do granic” będzie odmawiany na łodziach flisackich płynących przełomem Dunajca. Tratwy wyruszą z przystani przy Trzech Koronach w Sromowcach Niżnych.

Część uczestników odmówi „Różaniec do granic” w drodze na górskie szczyty. Młodzież z archidiecezji krakowskiej będzie modlić się na Babiej Górze wspólnie ze Słowakami. W Szklarskiej Porębie inna grupa wyruszy z różańcami w stronę schroniska Orle. Modlitwa zorganizowana zostanie też w miejscu tzw. Trójstyku w diecezji bielsko–żywieckiej, gdzie zbiegają się granice Polski, Czech i Słowacji.

Wyjątkowy „Różaniec”, zorganizowany z myślą o najmłodszych uczestnikach, odbędzie się na Westerplatte.

Artyści i prezenterzy zapraszają do udziału w „Różańcu do granic”

Do udziału we wspólnej modlitwie namawiają między innymi aktorzy: Cezary Pazura, Marcin Mroczek, Dominika Figurska, a także szef kuchni Wojciech Modest Amaro czy prezenter „Wiadomości” Krzysztof Ziemiec.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej