Pociąg zderzył się z autobusem w Rosji. Nie żyje 20 osób

Pociąg uderzył w autobus (fot. flickr.com/ Clay Gilliland)

Około 20 osób zginęło w piątek, w obwodzie włodzimierskim na zachodzie Rosji, w wyniku zderzenia na przejeździe kolejowym pociągu z autobusem – poinformowała agencja TASS, powołując się na miejscowe władze.

Pieszy na torach wywołał katastrofę. Dwa pociągi zderzyły się w Moskwie

Co najmniej 31 osób zostało rannych w wypadku kolejowym, do którego doszło w sobotę wieczorem w stolicy Rosji, Moskwie. Pociąg podmiejski jadący do...

zobacz więcej

– W tym momencie wiadomo, że zginęło 16 osób, a 34 przeżyły. Dwoje dzieci jest reanimowanych, około 12 osób odwieziono do szpitala – powiedział w nocy szef administracji miasta Pokrow Wiaczesław Arakiełow.

Liczba ofiar śmiertelnych wypadku jednak wzrosła według mediów do około 20. O tym, iż w wypadku zginęło 21 osób, poinformował portal Gazeta.ru. Inne media podały informacje o 19 zabitych. Oficjalne dane Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej mówią o 16 ofiarach śmiertelnych.

Do wypadku doszło około godz. 3.40 nad ranem w piątek (godz. 2.40 w Polsce). Według niektórych informacji autobus wjechał na przejazd kolejowy mimo sygnalizacji zabraniającej wjazdu. Jednocześnie służby prasowe kolei wyjaśniły, że w autobusie zgasł silnik w chwili, gdy znalazł się na przejeździe. Dyżurny włączył sygnał ostrzegawczy i maszynista zbliżającego się pociągu pasażerskiego uruchomił awaryjne hamowanie, jednak nie zapobiegło to zderzeniu.

W chwili, gdy autobus utknął na przejeździe, część pasażerów wysiadła, by go pchać i ci ludzie przeżyli; zginęli ci, którzy byli w środku - powiedziała rzeczniczka gubernatora obwodu włodzimierskiego Rita Szlachowa. Prócz ofiar śmiertelnych są również ranni z obrażeniami różnego stopnia, których przewieziono do szpitala.

Autobus miał numery rejestracyjne Kazachstanu i MSZ tego kraju uczestniczy w wyjaśnianiu okoliczności wypadku. Ministerstwo podało, że autobusem jechało 55 obywateli Uzbekistanu i dwóch kazachskich kierowców.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wszczął dochodzenie w sprawie tragicznego wypadku.

źródło:

Zobacz więcej