Po tragedii w Las Vegas wzrosła sprzedaż broni

Marilou Danley zapewnia, że nie ma nic wspólnego z tragicznymi wydarzeniami z Las Vegas (fot. Gabe Ginsberg/Getty Images)

Amerykańskie media donoszą o wzroście sprzedaży półautomatycznej broni długiej po tragedii w Las Vegas. Amerykanie obawiają się, że po strzelaninie, w której szaleniec zabił 59 osób, a ponad 500 poranił, dostęp do karabinów samopowtarzalnych może zostać ograniczony.

Masakra w Las Vegas. Rośnie bilans ofiar

59 zabitych i 527 rannych – to najnowszy bilans strzelaniny w Las Vegas przedstawiony przez szeryfa tego miasta Josepha Lombardo. Policja...

zobacz więcej

Właściciel sklepu z bronią w stanie Georgia podkreślił, że od dwóch dni dostaje mnóstwo telefonów pytaniami, czy wciąż można kupić karabin półautomatyczny. Klienci boją się, że ze względu na ostatnie wydarzenia w Las Vegas ich sprzedaż może zostać ograniczona przez nowe regulacje wydane przez Waszyngton. W środę Demokraci przedstawili w Kongresie projekt ustawy w tej sprawie.

Poparło go kilku Republikanów, którzy zwykle są przeciwni takim aktom prawnym. Media publikują również oświadczenie partnerki sprawcy tragedii Marilou Danley, przedstawione przez jej prawnika. Zapewniła, że nie ma nic wspólnego z tragicznymi wydarzeniami z Las Vegas.

Podkreśliła, że jej partner robił zawsze wrażenie miłego, spokojnego i wyważonego człowieka. Dodała, że nic nie wskazywało na to, aby był zdolny dokonać takiej masakry. Wcześniej Marilou Danley została przesłuchana przez służby. W ostatnich dniach przebywała na Filipinach.

źródło:
Zobacz więcej