Wielka akcja w Wólce Kosowskiej. Skonfiskowano towary warte ok. 52 mln zł

11 osób handlujących podrobioną markową odzieżą, obuwiem, galanterią i kosmetykami zostało zatrzymanych w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej. Udało się to dzięki wspólnej akcji Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej i stołecznych policjantów.

Zniszczył trzy słupki oświetleniowe. Policja pyta: Kim jest ten mistrz?

To nagranie z monitoringu przy ul. Głębokiej w Lublinie jest jednym z najczęściej udostępnianych dzisiaj filmików w sieci. Widoczny na nim...

zobacz więcej

Zatrzymani to głównie cudzoziemcy legalnie przebywający w Polsce. Usłyszeli już zarzuty. Za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi im grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do pięciu lat.

Wobec cudzoziemców, którzy przebywali na terytorium Polski legalnie, ale złamali prawo trudniąc się nielegalnym procederem Straż Graniczna zapowiedziała ponowne zbadanie zasadności ich pobytu w Polsce.

Wśród zatrzymanych cudzoziemców są osoby narodowości: indyjskiej, ukraińskiej, tureckiej, armeńskiej i bułgarskiej. Zatrzymano też obywatela Polski.

„Działania służb były przeprowadzone w piątek w godzinach wieczornych, na jednej z prywatnych posesji, na której odbywał się regularny handel. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli 216 busów wypełnionych podrobioną markową odzieżą, obuwiem, galanterią oraz kosmetykami o szacunkowej wartości ok. 52 mln zł” – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej ppor. SG Dagmara Bielec-Janas.

Jak powiedział rzecznik komendant stołecznego policji kom. Sylwester Marczak, ogółem funkcjonariusze ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową skontrolowali 219 pojazdów.

Opatrzone logo markowych firm „podróbki” sprzedawane były w hurtowych ilościach handlarzom - pośrednikom, detalistom, a następnie rozprowadzane do sklepów, hurtowni i bazarów na terenie całej Polski i do krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

źródło:

Zobacz więcej