Rosjanie złamali kod Pentagonu. „Strona amerykańska została poinformowana”

Moskwa miała uzyskać dostęp do kodów w trakcie procesu certyfikowania systemu dla sektora państwowego (fot. REUTERS/Kacper Pempel/Illustration)

Rosyjskie ministerstwo obrony zdobyło dostęp do systemów cyberbezpieczeństwa Pentagonu – informuje Agencja Reutera. Według niej złamano kod przygotowany przez firmę Hewlett Packard dla oprogramowania ArcSight.

Hakerzy na usługach rządu. Pomogą w walce z cyberatakami

Hiszpański rząd chce, aby hakerzy-ochotnicy pomagali w zapewnieniu cyberbezpieczeństwa najważniejszych instytucji w kraju, m.in. wojska i służb...

zobacz więcej

Wykupiona przez HP w 2010 r. firma ArcSight jest jednym ze światowych liderów w zakresie dostarczania rozwiązań dotyczących cyberbezpieczeństwa. Z jej oprogramowania korzysta większość jednostek amerykańskiej armii.

Moskwa miała uzyskać dostęp do kodów w trakcie procesu certyfikowania systemu dla sektora państwowego. Zdaniem Agencji Reutera rosyjscy informatycy wykryli słabe punkty w oprogramowaniu i są w stanie wykorzystywać je w sposób niezauważalny dla amerykańskiego dowództwa.

– To olbrzymia luka w bezpieczeństwie – powiedział agencji Greg Martin, były architekt zabezpieczeń ArcSight. Właściciel rosyjskiej firmy Eszelon, która na zlecenie rosyjskiego rządu poddała weryfikacji oprogramowanie zaoferowane przez HP, zapewnił, że strona amerykańska została poinformowana o wszystkich błędach.

źródło:
Zobacz więcej