RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Krótkie historie o pomaganiu” nagrodzone na Gali Wolontariatu

„Krótkie historie o pomaganiu” nagrodzone na Gali Wolontariatu
Maria Kaczyńska wręczyła nagrodę specjalną dla Fundacji św. Jana Jerozolimskiego, zajmującej się dziećmi z rodzin ubogich i dysfunkcyjnych (fot.PAP/Jacek Turczyk)

Wyróżnienia dla najbardziej aktywnych wolontariuszy oraz nagrody specjalne, ufundowane przez prezydenta wręczono na stołecznej Gali Wolontariatu. Odbyła się ona w poniedziałek w Teatrze Polskim, w obecności kilkuset gości.

Przewodniczący kapituły konkursu Paweł Łukasiak powiedział, że historia każdego z nominowanych to „krótka historia o pomaganiu”. – Nietrudno wybrać między złym i dobrym; bardzo trudno wybrać między dobrym i dobrym, pięknym i pięknym – powiedział.

Nagrody specjalne dla Fundacji św. Jana Jerozolimskiego, zajmującej się dziećmi z rodzin ubogich i dysfunkcyjnych, oraz dla przytuliska dla koni w Tychach wręczyła Maria Kaczyńska. W konkursie „Barwy wolontariatu” nagrody otrzymali: Ewa Chludzińska-Lewczuk, Ania Zwolak oraz Michał Misiorek.

Ewa Chludzińska-Lewczuk od kilku lat jest na emeryturze; pracuje jako wolontariuszka w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gryfinie. Zajmuje się dziećmi, wychowującymi się w trudnych warunkach.

Drugą nagrodę otrzymała Ania Zwolak, która wraz z koleżankami pomaga w Domu Spokojnej Starości.

Trzecie miejsce przyznano Michałowi Misiorkowi – uczniowi Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu, który m.in. organizował akcję pomocy Hospicjum Domowemu dla Dzieci w Opolu. Teraz jest wolontariuszem Fundacji Mam Marzenie.

Podczas gali wystąpili: Halina Młynkowa, Ewelina Flinta, Marek Piekarczyk i Zbigniew Wodecki.

źródło:

Zobacz więcej